Лікування періоститу (флюсу)

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

флюс

Періостит – це запальний процес в надкістці, який, як правило, є наслідком розвитку інших захворювань. Зазвичай патологія починається з одного шару сполучної тканини і в міру прогресування переходить на інші. Якщо запалення поширюється на щелепну кістку, розвивається ускладнення - остеоперіостит.

Види періоститу

За перебігом періостит класифікують на:

Гострий

Хронічний

Серозний

Гнійний

Простий

Осифікуючий

  1. У шарах сполучної тканини утворюється рідина.
  2. Запальний процес проходить швидко.
  3. Стан людини задовільний
  1. Утворюються гнійні вогнища.
  2. Збільшується надкістковий абсцес.
  3. З'являється свищ.
  1. Помірний набряк м'яких тканин.
  2. Запалення кістки пом'якшується
  1. Кісткова речовина патологічно збільшується.
  2. Запалюються зовнішній і внутрішній шар надкістці.
  3. Відбувається деформація щелепи

За ступенем поширення періостит буває:

  • Очаговий. Патологічно змінена зона має чітку локалізацію, в процес може бути залучений як один, так і кілька зубів.
  • Дифузний. Швидко поширюється. Поражає майже всю надкістку, супроводжується підвищенням температури, слабкістю і болями в тілі.

фото періостита

За причиною виникнення виділяють наступні види періоститу:

  • Одонтогенний. Розвивається при запаленні в порожнині рота.
  • Травматичний. Виникає при пошкодженнях тканин щелепи, в тому числі, неправильно встановленим протезом.
  • Гематогенний. Наслідок інфекції, що поширюється через кровоносну систему.
  • Лімфогенний. Інфікування надкістки відбувається через лімфатичні шляхи.

Симптоми періоститу

Захворювання починається з болю в зубі, причому вона може мати абсолютно різний характер - тупа, затихаюча, пульсуюча, постійна, переходяща на голову. Паралельно з'являються скарги, що важко повністю відкрити рот, болить жувати і ковтати їжу, рухати язиком. Виникає набряк в тому районі, де розташований інфікований зуб.

При огляді ротової порожнини можна візуально побачити флюс - це набряк, набряк слизової, що піднімається над яснами, червоного, багряного кольору. Збільшуються, турбують лімфатичні вузли, виникає слабкість, апетит стає гіршим, відчуття недужості, порушується сон. Можуть запалюватися крила носа, з'являтися набряк на губах, в районі очей, куточках рота, в щічній області, з включенням обличчевого нерва і вушних раковин.

Симптоми періостита

Діагностика періоститу

Спочатку проводять огляд ротової порожнини. Орієнтуючись на скарги пацієнта і зовнішні ознаки, стоматолог ставить діагноз.

Для підтвердження захворювання можуть призначити:

  1. аналіз крові;
  2. рентген щелепи;
  3. панорамний знімок зубів.

Лікування періоститу в Клініці доктора Лукашука

Якщо поставлений діагноз періостит, лікування підбирає лікар, виходячи з симптоматики, різновиду та стадії захворювання.

Консервативна терапія застосовується, коли захворювання знаходиться на початковій стадії розвитку, виникло через знижений імунітет, проходить вторинний етап. У цьому випадку роблять надріз на яснах, де спостерігається набряк, ставлять дренажі для відтоку гною. Для нейтралізації інфекції показаний прийом антибіотиків та протизапальних препаратів.

Хірургічне втручання необхідне, коли запалення перетворюється на просунуту стадію. У цьому випадку вводять анестезію, роблять надріз ясен у районі вогнища запалення, видаляють гній та встановлюють дренаж. В крайньому випадку можуть вилучити зуб. Прописують антибактеріальну терапію, застосування аналгетиків.

При лікуванні хронічного періоститу нейтралізують запальний процес та призначають фізіотерапію. В окремих випадках може виникнути потреба у видаленні змінених тканин.

Лікування періоститу

Флюс над коронкою — що робити?

Періостит може виникнути, коли перед протезуванням канали зуба були оброблені неякісно:

  • недостатня обтурація (нещільне заповнення пломбувальним матеріалом);
  • перфорація стінки кореня може статися при механічному розширенні стоматологом каналу під час ендодонтичних маніпуляцій;
  • уламок інструмент у каналі зуба.

Крім того, флюс може спровокувати некоректне встановлення коронки.

Флюс над коронкою

Всі ці недоробки надалі призводять до виникнення вогнищ запалення, що закінчується флюсом. Якщо періостит діагностовано над коронкою, необхідно пройти комплексне лікування:

  • кюретаж пародонтальних кишень;
  • нанесення протизапальних та ранозагоювальних мазей;
  • ін'єкційне введення в ясна антибіотиків та вітамінів;
  • розтин та дренування нагноєння.

Періостит у дітей

Захворювання протікає швидко, чому сприяє анатомія молочних зубів.

Головні симптоми - набряки асиметричні, збільшуються лімфовузли, при пальпації запаленої ділянки виникає гострий біль. Зуб може бути уражений карієсом. У цьому випадку буде потрібне оперативне стоматологічне втручання, оскільки вогнище може поширюватися на сусідні зуби, тканини.

Періостит у дітей

Профілактика виникнення флюсу

Щоб запобігти розвитку періоститу, необхідно дотримуватись правил гігієни ротової порожнини, вчасно чистити зуби. Якщо ви підозрюєте виникнення флюсу, слід негайно звернутися до фахівця в стоматологію. Чим раніше буде виявлено захворювання, тим простіше його вилікувати. Розвиток флюсу дуже небезпечний для вашого здоров'я і може закінчитися летальним кінцем. Регулярні стоматологічні огляди запобігають періоститу, і ви збережете зуби здоровими.

Лікування абсцесу зуба

абсцес зуба

Абсцес зуба є гострим інфекційним захворюванням, яке розвивається в області коренів. Найчастіше з цією проблемою стикаються люди, які в недостатньому обсязі здійснюють гігієну ротової порожнини. Коли на зубах є дефекти (тріщини та сколи, каріозні ураження), бактерії проникають у прилеглі м'які тканини та провокують розвиток запального процесу.

Формування абсцесу відбувається досить швидко. Якщо не вжити термінових заходів, буде вражена кісткова тканина щелепи, і під загрозою виявиться існування зуба.

абсцес зуба фото

Види абсцесу зуба

Виходячи з того, як протікає захворювання, абсцес представлений у таких різновидах:

  • Періапікальний - розвивається як наслідок омертвіння пульпи. Гній накопичується безпосередньо під коренем зуба.
  • Десневой — локалізується у м'яких тканинах. Абсцес пародонту не поширюється на корінь зуба чи зв'язковий апарат.
  • Періодонтальний – формується між яснами та коренем зуба.

Коли обсяг гною невеликий, він утримується в обмеженому просторі – капсулі. Зі збільшенням запалення відкривається свищ – канал, який з'єднує абсцес і зовнішнє середовище. У ясна з'являється отвір, який опухає по краях. З каналу виділяється гній.

Симптоми

  • Больові відчуття при жуванні та натисканні на зуб, ясна.
  • Гіркий смак та неприємний запах у роті.
  • Набряк пародонту.
  • Асиметрія обличчя.
  • Збільшення лімфовузлів.
  • Підвищення температури тіла та головний біль.

симптоми абсцесу зуба

Причини абсцесу зуба

Початок захворювання найчастіше припадає на мертву пульпу, після того, як були невдало проліковані канали. Діти абсцес виникає як наслідок карієсу. З дорослими ситуація трохи інакша, оскільки сформований і зміцнілий імунітет дає можливість організму легше справлятися з різними запаленнями.

Основні причини абсцесу на яснах або зубах:

  • Захворювання ясен.
  • Каріозні руйнування зубів.
  • Кісти, гранульоми.
  • Тріщини та сколи зубів.
  • Різні травми в ротовій порожнині.
  • Неякісна гігієна
  • Слабкий імунітет.

Інфекція може виникнути у будь-якій частині тіла, а бактерії потрапляють у ясна за допомогою кровотоку.

Ускладнення

Абсцес зуба не проходить самостійно. Навіть якщо гній виплив, потрібне стоматологічне лікування. Без повноцінного дренажу абсцесу виникнуть ускладнення у тканинах нижньої щелепи, у голові чи шиї. Інфекція поширюватиметься організмом через кровоносну систему, і, у крайньому разі, можливий розвиток сепсису.

ускладнення абсцесу зуба

Діагностика у Клініці доктора Лукашука

  1. Огляд. Причинний зуб простукують, він буде болючим, чутливим до торкань та натискань.
  2. Апаратна діагностика Проводять рентгенівське обстеження, щоб побачити ступінь та локалізацію ураження зуба. Що стосується ускладнень роблять КТ.
  3. Лабораторні аналізи. Дозволяють визначити, яка саме бактерія викликала інфекцію. Це потрібно для того, щоб правильно підібрати антибіотик.

Етапи лікування абсцесу зуба

  • Десневий абсцес: розтин, дренування. У зоні вогнища інфекції роблять надріз для виходу гною, порожнину та прилеглі м'які тканини обробляють фізіологічним розчином.
  • Періапікальний абсцес: чистять кореневий канал, дренують абсцес. Надалі виконують герметизацію порожнин.
  • Періодонтальний абсцес. Видалення ураженого зуба відбувається у тому випадку, якщо він може бути збережений. Тоді зуб видаляють, а абсцес дренують.

З іншого боку, проводиться антибактеріальна терапія. Щоб зняти больовий синдром, можна приймати анальгетики, полоскати рот теплою солоною водою або спеціальним стоматологічним розчином.

лікування абсцесу зуба

Профілактика абсцесу зуба

  1. Чистіть зуби двічі на день спеціальною пастою з вмістом фтору, після кожного прийому їжі полощіть рот.
  2. Кожні 3-4 місяці міняйте зубну щітку на нову.
  3. Віддавайте перевагу здоровій їжі, зведіть до мінімуму солодку, борошняну.

Щопівроку відвідуйте стоматолога для огляду, професійної гігієни зубів

Професійне лікування у Клініці стоматології Лукашука

У штаті стоматології на Теремках фахівці вищої кваліфікації, які мають інноваційні технології терапії запальних захворювань.

Для діагностики застосовують комп'ютерну томографію, прицільний та панорамний рентген (ортопантомограма), які дозволяють виявити приховані патології.

При лікуванні зубів та ясен використовують оптичну техніку з 30-кратним збільшенням. Завдяки цьому фахівець може розглянути деталі, невидимі неозброєним оком, та провести лікування з максимальним збереженням здорових тканин.

У Клініці доктора Лукашука дотримуються європейських протоколів терапії, дезінфекції та стерилізації обладнання та інструментів. За кожен етап лікування відповідає особисто головний лікар.

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
25 голосів, оцінка: 4.8 з 5
Поділитись pinterest
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *