Брекети

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Брекеты Киев

Ціни на Брекети
Послуга Ціна
Консультація лікаря-ортодонта

від 249 грн

Брекет-система на одну щелепу Damon ormco 3 clear керамічна

27930 грн

Брекет-система на одну щелепу металева

10950 грн

Брекет-система на одну щелепу сапфірова

22680 грн

Брекет-система на одну щелепу керамічна

19950 грн

Брекет-система на одну щелепу Damon ormco Q металева

20580 грн

Брекет-система на одну щелепу самолігуюча керамічна

26460 грн

Брекет-система на одну щелепу самолігуюча металева

20580 грн

Брекет-система на одну щелепу металева часткова (до 8 брекетів)

6500 грн

Брекет-система на одну щелепу лінгвальна (внутрішня)

33600 грн

 

Брекети: що важливо знати перед установкою

Брекети – незнімні ортодонтичні конструкції складної будови, які вирішують проблему кривизни зубного ряду й патологічного прикусу. Коригуючі системи встановлюють дітям і дорослим. Якщо ще кілька десятиліть тому єдиною моделлю для усунення дефектів прикусу були грубі металеві дужки, то сьогодні лікування відрізняється не тільки ефективністю, але і високою естетикою.

 

Показання для встановлення

Брекети складаються з металевої дуги, брекетів і кріплень. Через брекет, закріплений на кожному зубі, проходить ортодонтична дуга. Натягування металевої дуги регулюється впродовж усього лікування.

Брекет-системи виправляють такі проблеми:

 • порушення прорізування зубів у дітей віком 9-12 років;
 • патологічний прикус і супутні проблеми;
 • вроджені аномалії розвитку зубощелепного ряду;
 • скупченість зубів;
 • щілини, великі міжзубні перегородки.

Патологічний прикус потребує корекції не тільки з естетичною метою. Грубі порушення призводять до спотворення дикції, рясного слюновиділення, захворювань ротової порожнини та органів шлунково-кишкового тракту.

Протипоказання до установки брекетів, переважно, відносні. Рішення про корекцію лінії зубного ряду ґрунтується на результатах огляду, стоматологічному та загальноклінічному анамнезі хворого та, за об'єктивного оцінювання, готовності носити ортодонтичний виріб.

 

Різновиди брекетів

Основна класифікація описує відмінності коригуючих конструкцій за способом кріплення, місцем встановлення й матеріалом виготовлення брекет-систем:

 • За способом кріплення. Ортодонти виділяють лігатурні й самолігуючі вироби. Перші передбачають фіксацію на лігатури – особливі кріпильні елементи з металу або пластичного матеріалу. У самолігуючих брекетів є особливі засувки або замочки. Самолігуючі брекети, хоч і більші за розміром, але набагато легші в догляді через відсутність лігатурних елементів.
 • За типом установки. Існують вестибулярні (зовнішні) та лінгвальні (внутрішні) ортодонтичні вироби. Вестибулярні брекети являють собою класичний варіант установки на зовнішній поверхні зуба. Лінгвальні брекети закріплюють на внутрішній поверхні зубної емалі, тому лікування відбувається непомітно для оточуючих. Незважаючи на високу естетику й непомітність, лінгвальні брекети мають низку суттєвих особливостей.

Лінгвальні брекети частіше встановлюють дорослим. Це пов'язано з тим, що в дітей часто виникають такі проблеми, як травма оболонок ротової порожнини, складності в гігієні, спотворення дикції, шепелявість і рясне слиновиділення. Адаптивний період тривалий.

 

За матеріалом виготовлення

Найбільш значуща для пацієнтів класифікація, що визначає, як буде виглядати зубний ряд упродовж усього лікування. Від матеріалу виготовлення залежить і остаточна ціна ортодонтичного лікування. Є кілька основних видів брекетів:

1. Металеві. Стандартні конструкції з металосплаву. Переваги полягають у доступності, міцності та лікуванні будь-яких патологій прикусу. Однак металоконструкції обирають далеко не всі через низьку естетику. Поставити на зуби брекети з металу частіше бажають пацієнти, старші за 20 років, із нормально сформованою самооцінкою.

Металеві брекети фото:

Металеві брекети

2. Керамічні. Досить міцні і красиві вироби буквально збігаються з відтінком емалі, однак на цьому переваги закінчуються. Керамічні брекети не використовують для грубих дефектів прикусу. Вироби зафарбовуються харчовими барвниками і знижують естетику, а також нестійкі до механічного впливу.

Керамічні брекети фото:

Керамічні брекети

3. Пластикові. Підходять для патології прикусу легкого ступеня. Ортодонтичні конструкції мають невисоку міцність, швидко приходять у непридатність, забарвлюються під впливом їжі або лікарських препаратів.

4. Сапфірові брекети. Переваги сапфірових брекетів перекривають один істотний недолік – високу вартість. Вироби відрізняються привабливістю, високою сумісністю з тканинами ротової порожнини, міцністю. Адаптація для носіння сапфірових брекет-систем не більше 2-3 тижнів.

Сапфірові брекети фото:

Сапфірові брекети

5. Титанові брекети. Вирізняються абсолютною біосумісністю, міцні й довговічні у використанні. Конструкції ідеально підходять для осіб з обтяженим алергоанамнезом.

Установка комбінованих зубних брекетів усе частіше є популярною в пацієнтів. Конструкція складається з декількох матеріалів або елементів. Так, на один зубощелепний ряд можна встановити: на фронтальні зуби – керамічні або сапфірові брекети, на задні й жувальні – металеві. Комбінація дає можливість не тільки заощадити, але й регулювати натяг там, де це необхідно.

Для мотивації ортодонтичної корекції в підлітків можуть бути фігурні або кольорові брекет-системи. У дітей раннього дошкільного віку лікування починають із носіння ретейнера, трейнерів та кап. Дитячі брекети яскраві, можуть бути з зображенням улюблених мультгероїв.

 

Як встановлюють брекети

Обов'язковою умовою до фіксації ортодонтичної конструкції в стоматологічній клініці є санація порожнини рота і професійна чистка. Лікар усуває всі каріозні вогнища, зміцнює емаль зубів, за необхідності лікує захворювання оболонок ротової порожнини. Брекет-систему на зуби встановлюють двома способами:

 • прямим, коли конструкцію поступово фіксують на зубах пацієнта в ротовій порожнині;
 • непрямим, коли спочатку створюють гіпсову модель щелепи хворого, на неї фіксують виріб, який потім переносять на щелепні ряди.

Тривалість установки брекетів непрямим способом на 1-1,5 години менша. А це істотна різниця, якщо врахувати положення пацієнта з відкритим ротом упродовж усієї процедури.

Брекети | Фото 5

 

Алгоритм встановлення брекет-конструкцій:

 • лікар обробляє губи помякшувальним засобом і вставляє розширювач;
 • зуби висушують і наносять клей;
 • фіксують замочки і висушують медичний цемент;
 • протягують через замки металеву дугу під певним натягом.

Під час установки непрямим методом брекети переносяться на зуби пацієнта, а металева дуга в подальшому підлаштовується під особливості щелепного ряду й повертається до заданого положення.

 

Переваги установки брекет-систем у клініці Лукашука

Установка брекет-систем – кропітка робота, що вимагає досвіду і кваліфікації лікаря-ортодонта. У нашій стоматології в Києві працюють фахівці найвищого рівня, які регулярно проходять стажування за кордоном, обмінюються досвідом із закордонними колегами.

Чому слід звертатися саме до нас:

 • сучасне обладнання – від діагностики до лікування;
 • власна зуботехнічна лабораторія, що значно скорочує час виготовлення конструкції;
 • гарантія якості;
 • повне ведення пацієнта з моменту звернення до зняття брекетів;
 • індивідуальний підхід.

Брекети сьогодні – ознака розкоші й небайдужості до себе. Сучасні коригуючі системи більше нагадують вишукані аксесуари. Вартість виробів визначається складністю конструкції й матеріалом брекетів. Вибір брекет-систем залежить від вимог до рівня естетики, комфорту і тривалості періоду адаптації, типу конструкції і способу її кріплення, ціни.

Ми використовуємо тільки якісні, сертифіковані брекет-системи відомих світових виробників!

 

Стоматологи-ортодонти по встановленні брекетів:

Карта, де можна поставити брекети в Києві:

Стоматологія Лукашука в Голосіївсьому районі

Показання

- випинання вперед нижньої чи верхньої губи;
- неповне змикання губ (залишаються відкритими);
- викривлення одного або декількох зубів;
- скупченість зубів легкого ступеня;
- зростання зуба за межами зубної дуги;
- підготовка до протезування, імплантації.

Протипоказання

- сильно вирваженний неправильний прикус;
- проміжки між зубами більше 3 мм;
- відсутність значної кількості зубів;
- погана гігієна порожнини рота;
- гострі психічні розлади (шизофренія, параноя, психози тощо);
- захворювання ендокринної та імунної систем.

 • Скільки коштують брекети в Україні 2021?

 • Кому не можна ставити брекети?

 • Що буде, якщо не ставити брекети?

 • Які краще ставити брекети?

 • В якому віці краще ставити брекети?

 • Як довго потрібно носити брекети?

 • Коли можна ставити брекети дорослим?

 • Скільки коштує поставити брекети для зубів?

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
19 голосів, оцінка: 4.0 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *