Лікування перикороніту

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Перикороніт

Перикороніт - це запальне захворювання м'яких тканин навколо зуба, що прорізується. Найчастіше це захворювання вражає треті моляри (вісімки). У простір між зубом та ясна забивається їжа, за рахунок чого створюються відмінні умови для розмноження бактерій.

Якщо ви зіткнулися з перикоронітом, потрібно обов'язково звернутися до стоматології для отримання кваліфікованої медичної допомоги, оскільки самостійне вирішення проблеми неможливе.

Види та симптоми перикороніту

За формою протікання:

  • Гострий – захворювання починається різко, із сильним больовим синдромом, ясна червоніє, набрякає, підвищується місцева температура.
  • Хронічний – постійне запалення. Больові відчуття знижуються, набряклість ясен помірна.

Гострий перикороніт:

  • Катаральний: симптоми можуть включати почервоніння, набряк, болючість та дискомфорт, особливо при дотику до зуба або пережовуванні їжі.
  • Виразковий: на слизовій оболонці ясна з'являються утворення, вкриті білим нальотом. По краях виразок відбувається некротизація тканин.
  • Гнійний: часто розвивається з катарального перикороніту через приєднання вторинної інфекції. Спостерігаються: збільшення набряку, посилення больових відчуттів, поява неприємного запаху та гнійного ексудату, загальна інтоксикація організму.

Хронічний перикороніт – наслідок невилікуваного гострого захворювання. Симптоми менш виражені, але серозний чи гнійний вміст продовжує утворюватися. Іноді в яснах формується патологічний перебіг (свищ), через який ексудат виходить у порожнину рота. Хронічний перікороніт періодично загострюється, нерідко супроводжується лімфаденітом.

Види та симптоми перикороніту

Діагностика перикороніту

Якщо вас непокоять симптоми перікороніту, необхідно звернутися до стоматолога. В ході огляду ротової порожнини, проведення рентгенівської діагностики лікар визначає розташування зуба, що прорізується, оцінює, в якому стані знаходяться тканини, ставить діагноз і рекомендує метод лікування.

Діагностика перикороніту

Лікування перикороніту в Клініці лікаря Лукашука

У Клініці лікаря Лукашука застосовують кілька методів:

  • проведення медикаментозної терапії;
  • хірургічне втручання;
  • Лазерне лікування.

Різниця може полягати у складності корекції, проте без хірургічного втручання обійтися не вдасться.

При медикаментозному рішенні прописують протизапальні, антибактеріальні, знеболювальні препарати. Коли буде нейтралізовано симптоматику, проведуть хірургічне втручання.

Фото перикоронита

фото перикоронита 2

Фото перикороніту

При оперативному лікуванні усувають запальне вогнище, застосовуючи місцеву або загальну анестезію. В даному випадку такий алгоритм дій:

  1. обробляють зону, яка піддаватиметься хірургічному втручанню;
  2. січуть запалений каптур ясен;
  3. відсмоктують гній, промивають слизову оболонку за допомогою антисептичного розчину.

Розглядаючи лазерні методи, вибирають між апаратною хірургією та фізіотерапією. Другий варіант передбачає вплив на осередок запалення інфрачервоного променя низької інтенсивності. При проведенні процедури буде посилено кровообіг, покращено загалом речовин, тканини будуть насичені киснем та знято запалення. Коли лазерний промінь виступає як скальпель, здійснюється додаткова антисептична обробка поверхні рани, що сприяє прискоренню загоєння, крім того, немає післяопераційної кровотечі.

У клініці доктора Лукашука працюють висококваліфіковані терапевти та хірурги зі стажем від 5 до 25 років. Фахівці володіють сучасними методиками лікування перикороніту, що дозволяють швидко усунути запалення та запобігти виникненню ускладнень.

Лікування перикороніту

 

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
25 голосів, оцінка: 4.6 з 5
Поділитись pinterest
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *