Синус ліфтинг

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Синус-ліфтинг в Клініці Лукашука

Ціни на синус-ліфтинг в Києві

Послуга Ціна
Синус-ліфтинг (закритий)

6500 грн

Синус-ліфтинг (відкритий)

17000 грн

Процедура нарощування кісткової тканини верхньої щелепи називається синус-ліфтинг. Завдання маніпуляцій полягає в тому, щоб підняти дно гайморової пазухи і заповнити простір, що утворився, остеопластичним матеріалом.

Втручання потрібно, коли товщини щелепної кістки не вистачає для застосування імплантів. Нарощування забезпечує умови для приживлення штифта та стабільності протеза під впливом жувальних навантажень.

синус лифтинг | Фото 1

Показання до синус-ліфтінгу

Процедуру проводять перед імплантацією зубів у таких випадках:

  • Непропорційні обсяги верхньої щелепи через природну резорбцію кістки або генетичні фактори.
  • Тривала адентія.
  • Розташування молярів близько до гайморової пазухи.
  • Підготовка до протезування на імплантах.

Необхідність поповнення кісткової тканини визначається характером атрофічного процесу. Якщо є можливість використання коротких імплантатів, цей етап пропускають.

Протипоказання до процедури синус-ліфтінг

Відносні:

  • Гайморит, нещодавно перенесені ЛОР-операції.
  • Наявність інфекційних осередків поруч із верхньощелепною пазухою.
  • Доброякісні утворення синуса - папіломи, поліпи, кісти

Абсолютні:

  • Деформація носових пазух, наявність множинних перегородок.
  • Злоякісна пухлина у порожнині верхньощелепної пазухи або на обличчі.
  • Рубцеві зміни слизової оболонки синуса після травми чи хірургічного втручання.
  • Хронічна нежить, що не піддається терапії

Щоб отримати добрий результат та уникнути ускладнень, у нашій клініці лікарі ретельно планують операцію. І тому проводяться комп'ютерна томографія щелепи. 3D-сканування дозволяє заздалегідь визначити, скільки матеріалів потрібно для операції, якої довжини та товщини вибрати імплантат.

Різновиди синус-ліфтінга

Для нарощування кісткової тканини верхньої щелепи застосовують два способи:

  • Закритий. Є менш травматичним, підходить для використання відразу після видалення зуба. Лікар робить у лунці невеликий отвір для доступу до гайморової пазухи, через нього піднімає дно синуса та вводить кістковопластичний матеріал. За відсутності протипоказань одразу після процедури можна виконати імплантацію.
  • Відкритий. Операція показана при товщині відростка альвеолярного 7-8 мм. Стоматолог розрізає ясна збоку, випилює в кістки "віконце", через яке додає остеопластичний матеріал. Нарощену кістку покривають бар'єрною мембраною, вирізаний фрагмент ставлять на місце, ясна ушивають. Імплантацію можна проводити за три-чотири місяці.

Матеріали для синус-ліфтінга

  • Аутогенний. Рідна кістка людини з підборіддя, нижньої щелепи (де знаходяться зуби мудрості) або кульшової ділянки. Процедура передбачає додаткове хірургічне втручання. Використання власної кістки пацієнта є “золотим стандартом”.
  • Алогенний. Це матеріал, отриманий від іншої людини. За рахунок подібних біологічних властивостей кістка добре приживається, але через ризик передачі інфекційних захворювань донорський матеріал застосовують нечасто.
  • Ксеногенний. Береться від організмів, відмінних від людського. Найбільш поширене використання спеціально обробленої бичачої кістки (кістяного гідроксіапатиту). Ультраструктурні особливості цього матеріалу аналогічні людським тканинам.
  • Синтетичний фосфат кальцію. За хімічним складом схожий із природним кістковим мінералом. Відрізняється біосумісністю, гарною остеоінтеграцією, здатністю забезпечувати зростання нової тканини.
  • Біологічно активне скло (кальцій-заміщений оксид кремнію). На першій стадії пригнічує формування кісткової тканини, але зрештою сприяє подвоєнню її обсягу порівняно з іншими матеріалами.

синус лифтинг | Фото 2

Рекомендації після синус-ліфтінгу

Для швидкого загоєння та успішного результату необхідні:

  1. Спокій та обмеження фізичної активності у перші дні. Це дозволить мінімізувати ризик кровотечі чи інших ускладнень.
  2. Застосування холоду. Для зменшення набряку прикладайте лід на область обличчя, де було проведено процедуру.
  3. Профілактика інфекцій. Лікар може призначити прийом антибіотиків чи препаратів для полоскання.
  4. Корекція раціону. Щоб не пошкодити операційну область, потрібно виключити продукти, що травмують ясна, уникати гострих страв, гарячої їжі та напоїв.
  5. Відмова від алкоголю та куріння. Спиртне, тютюнові смоли та дим негативно впливають на регенерацію тканин.
  6. Регулярний контрольний огляд. Допомагають оцінити загоєння та запобігти можливим проблемам.

Ускладнення синус-ліфтінгу

Імовірність несприятливого результату може бути пов'язана з низьким імунітетом, літнім віком, курінням, стоматологічними захворюваннями, патологіями, що впливають на згортання крові та регенерацію тканин. Якісна діагностика перед операцією та персональна розробка плану втручання дозволяють виключити ризики.

Після синус-ліфтингу потрібне відновлення протягом 4-6 місяців. Спочатку з'являються болі, відчуття дискомфорту, набряк. Нормальною вважається невелика кровоточивість протягом кількох днів. Якщо кровотеча не зупиняється, біль не зникає, сильно підвищується температура і спостерігаються проблеми з диханням, необхідно терміново звернутися до лікаря.

За належної кваліфікації хірурга небезпека ускладнень мінімальна. У стоматології на Теремках працюють досвідчені фахівці, що дає змогу гарантувати високу якість виконання операції.

Лікарі, які виконують синус-ліфтинг:

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
30 голосів, оцінка: 4.7 з 5
Поділитись pinterest
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *