Лікування карієсу

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Лікування карієсу

Ціни на лікування карієсу

Послуга Ціна
Лікування карієсу 1 поверхні композитом

1390 грн

Лікування карієсу 2-х поверхонь композитом

1850 грн

Лікування карієсу 3-х поверхонь композитом

2080 грн

 

Найбільш часта причина звернення до стоматолога – карієс, через який, у міру руйнування зуба, виникають больові відчуття. Оскільки карієс – досить поширене захворювання, воно набуває ролі соціально значущого. Важливе значення надається лікуванню карієсу, причому, бажано, на ранніх етапах.

 

Що таке карієс?

Карієс є серйозним захворюванням, яке сприяє поступовому вимиванню кальцію з емалі зуба, через що він руйнується. Під удар потрапляє органічна основа зуба, адже в ній з'являються відкриті ділянки, і запалюється пульпа. У результаті, це може призвести до втрати зуба.

Що таке карієс?

 

Основні причини карієсу

Хвороботворні бактерії руйнують тверді тканини зуба. У роті кожної людини зосереджена величезна кількість мікроорганізмів, і навіть через 3-5 годин після того, як зуби були ретельно почищені, вони розмножуються до 1 мільйона. Прикріплюючись до зуба, виробляють певні кислоти, що впливають на емаль. Найбільш згубними для зубів є стрептококи – вони провокують початок карієсу.

Причини карієсу пов'язані з:

 • поганою й неякісною гігієною порожнини рота, яка полягає в неефективному чищенні зубів, здійснюється нерегулярно;
 • коли харчування незбалансоване, переважають легкі вуглеводи, мала кількість сирих овочів, фруктів;
 • коли вживається в їжу вода, не збагачена фтором, кальцієм, фосфором;
 • коли формування зубів порушено внаслідок перенесених захворювань, зокрема, рахіту, туберкульозу;
 • якщо імунітет знижений;
 • коли людина страждає від захворювань органів ШКТ.

З цих причин структура емалі порушується, змінюється, а в поєднанні з неякісним чищенням зубів у роті негайно розвивається карієс.

 

Головні ознаки карієсу

Іноді побачити карієс можна неозброєним оком – емаль змінює колір, причому може ставати як світлішою, так і темнішою, стає шорсткою – це основні ознаки карієсу. Також виникають хворобливі відчуття від вживання деяких продуктів і напоїв, наприклад, на солодке, кисле, холодне, гаряче. Якщо з рота йде неприємний запах, це також вказує на розвиток недуги й початок карієсу.

Під час розвитку карієсу на середній стадії в зубі з'являються порожні ділянки, поглиблення, які можна промацати язиком. Зверніть увагу, що порожні ділянки можуть з'являтися не тільки через карієс, тому для визначення діагнозу потрібна консультація стоматолога (Теремки).

Для визначення карієсу застосовують один із трьох методів:

 • Вітальне забарвлення емалі – таким методом визначають карієс, який перебуває на початковій стадії. Поверхню зуба, яка має бути попередньо очищена, висушена, обробляють за допомогою спеціального барвника – ділянки, які пошкоджені, не змінюють відтінок.
 • Дослідження ультрафіолетовим опроміненням – у цьому випадку емаль варто очистити і висушити, направити на поверхню зуба ультрафіолетове світло – уражена карієсом емаль не подає люмінесцентне світіння.
 • Проведення рентгенографії – для проведення такого дослідження не потрібно здійснювати додаткову підготовку, а безпосередній результат застосовуваного методу дає інформацію відразу про кілька зубів, розташованих поруч. Побачити карієс на рентгені просто.

Головні ознаки карієсу

 

Різновиди карієсу та його особливості

Карієс за ступенем ураження зубної тканини буває кількох видів. На ранніх стадіях його можна визначити за ділянками, які пізніше переходять у темні плями, що руйнують дедалі дентин. Залежно від поширення та глибини руйнування, карієс прийнято розділяти на поверхневий, серединний та глибокий.

 

Поверхневий карієс

Поверхневий карієс є початком розвитку захворювання, йому притаманне незначне ураження емалі і виникнення шорсткості.

Основний симптом початкової стадії полягає в періодично виникаючих больових відчуттях на вживання гарячих і холодних, кислих і солодких напоїв, продуктів.

 

Середній карієс

Середній карієс характеризується тим, що темна ділянка ураженої частини просвічується крізь емаль, перетворюючись на темну ділянку. Такий карієс на зубах негативно впливає й на дентин. Спостерігається швидкий і різкий розвиток захворювання, утворюється каріозна порожнина.

Головним симптомом хворого зуба є періодичні больові відчуття на вживання солодких продуктів і напоїв, а також на різкі перепади температури вживаних продуктів.

 

Глибокий карієс

Зважаючи на етапи розвитку карієсу, глибокий є найбільш серйозним – під загрозу потрапляють глибинні шари дентину. У цьому випадку дентин стає м'яким, змінює відтінок, а під емаллю каріозного зуба з'являються каріозні порожнини.

Такий розвиток захворювання – наслідок:

 • неякісно вилікуваного, зовсім не вилікуваного карієсу;
 • неякісно встановлених пломб, тоді виникає карієс під пломбою;
 • відколів зубів, руйнувань.

Основні симптоми глибокого карієсу – це неприємні відчуття в процесі зондування каріозних поверхонь, неприємні больові відчуття, коли в каріозну порожнину потрапляють залишки їжі.

Карієс за ступенем локалізації

 • пришийковий, коли уражається тканина біля ясен;
 • фісурний, коли зуб уражається в ділянці природного поглиблення зуба;
 • міжзубний, коли поразка відбувається в ділянці між зубами.

Види карієсу

Методи лікування карієсу

Лікування карієсу на початковому етапі ураження тканин

План лікування карієсу емалі полягає в тому, що необхідно видалити уражену емаль і обробити ділянку зуба фторовмісним препаратом. Як результат – повне відновлення емалі й нейтралізація каріозної плями.

Застосовувані методи:

 • Інфільтрація – мікроінвазивна методика, яка підходить для карієсу на стадії плями, після зняття брекет-системи. У цьому випадку застосовується хіміко-механічна обробка ураженої ділянки зуба.
 • Озонова терапія – за допомогою озону обробляють уражену ділянку зуба і проводять ремінералізацію.
 • Повітряно-абразивний метод полягає в тому, що каріозні зуби очищають потоком повітря з домішками абразивів, уражені ділянки вибиваються.
 • Лазерне лікування без нагрівання тканин.

Відповідним до конкретної ситуації пацієнта методом проводиться безболісне лікування поверхневого карієсу.

Лікування серединного, глибокого карієсу

Процедури лікування серединного, глибокого карієсу схожі між собою, різниця лише в серйозності і глибині ураження.

Основні етапи лікування карієсу складаються з:

 • виготовлення знімка зуба, щоб побачити глибину каріозної порожнини;
 • введення анестезії;
 • ізоляції зуба за допомогою кофердаму;
 • видалення уражених ділянок;
 • якщо не буде больових відчуттів, зуб пломбують, шліфують і полірують.

У такий спосіб проводиться лікування середнього карієсу, глибокого ураження зубів. Також можуть лікувати карієс під мікроскопом.

Лікування пришийкового карієсу

Головною причиною виникнення пришийкового карієсу є неякісна гігієна порожнини рота. Уражається шийка зуба, руйнується емаль, дентин, доходячи до пульпи.

Методи лікування карієсу залежать від того, на якій стадії перебуває захворювання:

 • якщо карієс початковий ‒ лікування полягає в ремінералізуючій терапії;
 • якщо зруйнована емаль ‒ лікування за принципом серединного, глибокого карієсу.

Пришийковий карієс виглядає неестетично. Аби не допускати його розвитку, необхідно дотримуватися основних правил гігієни ротової порожнини.

Методи лікування карієсу

 

Протипоказання до лікування карієсу

Видалення карієсу неможливе:

 • під час вагітності в 1-му і 3-му триместрах;
 • за ГРВІ, герпесу під час загострення.

 

В чому небезпека невилікуваного карієсу

Якщо не лікувати зуби з карієсом, захворювання може швидко розвинутися й перейти на наступну стадію, можуть виникнути ускладнення.

Чим це загрожує:

 • пульпіт – запалюється нерв. Йому притаманні сильні больові відчуття, можуть виникати нагноєння, тоді пульпа відмирає, і тканини зуба не отримують потрібного живлення;
 • періодонтит – це запалення за верхівкою кореневих каналів, тканини поруч з ураженою ділянкою піддаються небезпеці. Може розвинутися періодонтальний абсцес;
 • кіста – руйнується кісткова тканина, розростається грануляція, у них утворюються порожнини, де і формуються кісти, заповнені гноєм;
 • флюс – набряк ясен, щоки через запалення окістя через її відшарування, утворений простір заповнюється гноєм.

Аби попередити ці небезпечні наслідки, необхідно своєчасно відвідувати стоматолога. проводити профілактичні заходи.

 

Профілактика карієсу

Профілактичні заходи карієсу, стадії якого можуть бути різними, це:

 • якісна гігієна порожнини рота двічі на день, полоскання після кожного вживання їжі;
 • застосування ополіскувача – двічі на день після чищення зубів. Рекомендують за можливості полоскати порожнину рота ополіскувачем після кожного вживання їжі;
 • заповнення нестачі фтору – якщо вода у вашому регіоні не насичена потрібною кількістю фтору, це може вплинути на міцність і якість емалі. У цьому випадку допоможе фторування води й застосування спеціальних ополіскувачів;
 • не вживати одночасно їжу, температура якої контрастна, – надто холодна, гаряча їжа чинить негативний вплив на емаль, це провокує утворення мікротріщин, куди з легкістю проникають каріозні бактерії;
 • регулярно відвідувати кабінет стоматолога, причому не лише зі скаргами, але і профілактично. Також необхідно систематично проводити гігієну порожнини рота, щоби видалити наліт, камінь, відкладення на зубах.

Наша стоматологія в Києві пропонує якісне лікування карієсу, застосовуючи інноваційні технології, сучасні методи й найкращі якісні матеріали. Лікуйте карієс ‒ ціна процедури прийнятна й доступна, з вами працюватимуть професіонали своєї справи, фахівці з високим рівнем кваліфікації, які впораються з будь-якими проблемами й ураженнями зубів.

Карієс у зубі – це серйозна проблема, для вирішення якої до стоматології варто звертатися відразу, щоб мінімізувати негативні наслідки й досягти відмінного результату – це запорука успіху й подальшого здоров'я всіх зубів.

 

Стоматологи-терапевти:

Головний лікар Андрій Лукашук

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
30 голосів, оцінка: 4.0 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *