Герметизація фісур

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Герметизація фісур в клініці Лукашука | Фото 1

Ціни на герметизацію фісур зубів

Послуга Ціна
Герметизація фісур молочних зубів

420 грн

Герметизація фісур постійних зубів

580 грн

 

У дитячій стоматології для профілактики карієсу застосовують таку ефективну методику, як герметизація фісур. Завдяки сучасним досягненням діткам не потрібно буде стикатися з бормашиною.

Якщо регулярно відвідувати стоматолога, то можна на ранній стадії розвитку карієсу захистити від нього як молочні, так і постійні зуби.

Що являють собою фісури? Це рельєфні поглиблення на жувальній поверхні зубів. Вони дають змогу краще перетирати їжу. Водночас на них легко може з'явитися карієс, адже там накопичуються залишки їжі і шкідливі бактерії. Фісур немає на поверхні різців та іклів.

 

Показання до герметизації фісур

Процедуру рекомендується проводити вже відразу після появи молочних і постійних зубів у дітей. Варто зазначити, що набагато швидше карієс може з'явитися на молочних зубах. А тому, щоб прикус правильно сформувався, важливо зберегти здоров'я фісур.

Якщо в дитини є наліт і плями на фісурах, то з ним потрібно йти до дитячого стоматолога.

Потемніння фісур на зубах | Фото 2

Показаннями є такі:

 • їжа накопичується в поглибленнях фісур;
 • жувальні зуби шорсткуваті;
 • слабка емаль зубів;
 • схильність до карієсу;
 • поява карієсу.

За допомогою герметизації фісур утворюється захисний бар'єр на зубах, який захищає дитину від шкідливих мікробів.

 

Особливості процедури

Під час герметизації фісур дитина не буде відчувати болю. Загалом сеанс на герметизацію одного зуба займає до 20 хв. Приємним виходить і результат – ефект буде зберігатися від 3 до 5 років.

Для створення захисного бар'єру від нальоту і впливу бактерій на зуби наносять спеціальний матеріал. У цьому герметику є спеціальні компоненти проти розвитку карієсу (фтор). У той час, коли засіб є на зубах, він буде виділяти іони фтору. Це створює лікувальний і захисний ефект.

Для герметизації фісур є шприц-ручка, яка не спричиняє хворобливих відчуттів і не додає стресу дитині.

Герметизація фісур | Фото 3

 

Основні етапи проведення герметизації фісур зубів

Розглянемо покроково етапи герметизації:

 • очищення зубів пастою, у якій немає фтору;
 • обробка антисептичним засобом;
 • ізоляція зуба від слини;
 • нанесення спеціальної кислоти – змивають її впродовж декількох хвилин;
 • зуб висушений, а отже, потрібно нанести трохи герметика;
 • фіксація матеріалу за допомогою світлової лампи;
 • покриття зуба лаком, який містить фтор.

Герметизація фісур | Фото 4

 

Коли на повторний прийом?

Скільки разів потрібно герметизувати фісури? Усе залежить від того, як дитина стежить за своїми зубками, і того, наскільки вони здорові.

Водночас варто пам'ятати: якщо регулярно відвідувати стоматолога і проводити профілактику, можна надовго забути про карієс. Молочні зуби часто герметизують, коли дитині 2,5-3 рочки – зуби мають повністю прорізатися.

Так, у герметизації є обмежені терміни. Після процедури важливо й далі приходити до стоматолога раз на 3-6 місяців. Завдяки цьому можна постійно стежити за здоров'ям зубів малюка і правильним розвитком прикусу.

 

До кого звернутись?

У нашій клініці Лукашука на Теремках стоматологи використовують виключно якісні матеріали, які пройшли сертифікацію. Результат виходить відмінним. Також матеріали є повністю безпечними для дитини, вони стерильні, а сам засіб для герметизації має корисні властивості. Усі ціни на наші стоматологічні послуги в Києві дивіться тут.

Фахівці дбають, щоб маленьким пацієнтам було приємно перебувати в кабінеті. Вони знають, як знайти підхід до малечі. І нагадаємо: усе абсолютно безболісно!

 

Лікарі-терапевти:

Головний лікар Андрій Лукашук

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
20 голосів, оцінка: 4.5 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *