Ретенційна кіста нижньої губи

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Кіста на губі, причини, насідки, лікування | Фото 1

Ціни на видалення кісти на губі

Послуга Ціна
Видалення кісти на губі 1 категорії складності

2000 грн

Видалення кісти на губі 2 категорії складності

3000 грн

 

Ретенційна кіста нижньої губи (або м'юкозна кіста) - це тип кісти, яка утворюється через блокування слизових залоз в області нижньої губи. Вона часто є невеликою, напівпрозорою пухлиною, наповненою рідиною. Ці кісти зазвичай безболісні, але можуть викликати дискомфорт при їжі, розмові чи вмиванні.

Ретенційні кісти зазвичай можуть проходити самостійно, але в деяких випадках може знадобитися медичне втручання. Хірург може видалити кісту, щоб запобігти її повторній появі або через косметичні причини. У більшості випадків процедура видалення кісти є простою та безпечною.

Якщо ви помітили щось подібне на вашій нижній губі, рекомендується звернутися до лікаря або стоматолога для оцінки та рекомендацій з лікування.

 

Ретенційна кіста малої слинної залози

Ця кіста виникає найчастіше на слизовій губ (в основному на нижній). Як правило, це пов'язано з травмою (прикушування губ), унаслідок чого виникає закупорка вивідної протоки слинної залози, а слина в залозі продовжує вироблятися, і відбувається ретенція (затримка слини), що призводить до розтягування капсули слинної залози та збільшення її об'єму.

Здебільшого ретенційні кісти не спричиняють великих проблем, вони безболісні, слизова над ними не змінює колір, і тільки коли вони досягають достатньо великого обсягу – до 2 см у діаметрі, може виникати естетичний дискомфорт або можливе травмування під час жування, повторного прикушування.

Що раніше пацієнт звернувся з такою проблемою до фахівця, то легше і швидше буде її вилікувати (тільки хірургічне лікування). Тривалий час ігнорування проблеми може призвести до рубцевих змін слизової в ділянці кісти, і, як наслідок, її буде важче видалити.

Ретенційна кіста нижньої губи | Фото 2 - Клініка Лукашука

 

Кіста на губі: її різновиди

Зважаючи на гістологічну будову, кісти малих слинних залоз бувають:

  • істинними, ретенційними – у ній відсутня кістозна оболонка, замість неї є капсула малої слинної залози;
  • екстравазальними, посттравматичними, помилковими – вона з'являється тоді, коли капсула слинної залози травмується, і її вміст переходить у м'які тканини.

Ретенційні кісти бувають таких різновидів, зважаючи на локалізацію та симптоматику:

  • під'язикові – кіста утворюється на під'язиково-щелепному м'язі. Особливість такої кісти – відбувається мимовільне вивільнення рідини з неї й повторне накопичення. Поступово кіста буде збільшуватись у розмірах, може виникнути асиметрія обличчя, а також дискомфортні відчуття в процесі спілкування і вживання їжі;
  • підщелепні – ретенційна кіста нижньої губи з'являється на нижній щелепі, під час проведенні пальпації вдається виявити гладку круглу гульку. Головний симптом, який вказує на захворювання, полягає в порушеному, погіршеному слиновиділенні;
  • привушні – їхнє діагностування трапляється рідко, основне джерело виникнення – травми. Спершу кіста не дає про себе знати, однак пізніше починають виникати больові відчуття під час відкривання рота.

Найчастіше люди страждають від ретенційної кісти нижньої губи, рідше буває ретенційна кіста верхньої губи, також вона може з'явитися на щоці, язику, піднебінні.

Кіста на губі - причини, наслідки, лікування | Фото 3 - Клініка Лукашука

За походженням кісти бувають:

  • ранулою – виникає як результат запального процесу в слинній залозі, у рубцях, пробках;
  • дермоїдною – це вроджений різновид, причина виникнення пов'язана з порушенням внутрішньоутробного розвитку.

Природа слизової кісти не пов'язана безпосередньо з бактеріями і вірусами, тому вона не є заразною.

 

Виникнення кісти на губі: причини

Головні причини, чому виникає ретенційна кіста губи, це:

  • перебіг запальних процесів хронічного типу, пов'язаних із порушенням імунітету;
  • травми зуба, після яких необхідно проводити депульпування, однак його не провели впродовж 1-2 місяців;
  • порушення, пов'язані з прорізуванням зубів мудрості, їхнім неправильним ростом і розташуванням, коли до цього ускладнення приєднуються інфекції;
  • кісти в малій слинній залозі.

 

Діагностика кісти у Клініці Лукашука

Кіста на внутрішній стороні губи – це капсула, утворена зі сполучної тканини, всередині якої є в'язкий вміст. Якщо дивитися на неї зовні, вона схожа на невелику кулю. Сама кіста не спричиняє дискомфорту, лише в деяких випадках звертають увагу на цю патологію – під час їжі або розмови.

Кісти на губах можуть швидко рости, збільшуватися до 2 см у діаметрі. Слизова оболонка навколо неї не змінюється, проте часом може набувати синюшного відтінку через вміст, який у ній накопичується.

Здійснюючи пальпацію кісти, помічаємо, що вона м'яка. У процесі вживання їжі новоутворення може бути пошкоджене, звільнене від рідини, але через деякий час воно знову наповниться.

Фахівець визначить, про яку кісту йде мова, швидко і просто. За натиснення на новоутворення воно зникає, проте через деякий час з'являється знову.

Для встановлення точного діагнозу потрібне ультразвукове дослідження, щоб повноцінно оцінити, яка структура, розмір кісти, чим вона наповнена. Зондуючи канал, вдається визначити ширину проток і наявність зубного каменю.

Провівши повноцінне обстеження, стоматолог у Києві порекомендує, як провести видалення кісти на губі.

Ретенційна кіста нижньої губи фото:

Кіста на губі, причини, насідки, лікування | Фото 4

 

Симптоми кісти на губі

На перших порах після утворення кісти на губі немає певних симптомів, що вказують на її появу. Однак через деякий час з'являються неприємні симптоми, виникає нагноєння, прорив. Зверніть увагу на те, що кіста в губі росте нешвидко, без відчуття дискомфорту, тому людина може навіть не звертати на неї уваги. Після досягнення нею великих розмірів вона зачіпає зуби, розташовані поруч, нервові закінчення й пазухи.

Коли виникає кіста нижньої губи, верхньої губи, з'являються такі симптоми:

  • щелепа набрякає;
  • піднімається висока температура тіла;
  • відбувається інтоксикація організму.

Після виявлення перших симптомів захворювання варто негайно звернутися до лікаря.

 

Кісти на губах: у чому їхня небезпека

Ретенційна кіста на губі треться до зубів, а через деякий час пошкоджується. Спочатку виникає запалення, проте через деякий час буде спровоковано нагноєння та нарив. Кіста може кровоточити.

Кіста, зокрема, може спровокувати й інші захворювання. Наприклад, якщо людина курить, така кіста може перейти з доброякісної на злоякісну. Тоді буде потрібна особлива процедура – вивчення природи її виникнення, проведення біопсії та прийняття подальших рішень.

Операція по видаленню кісти нижньої губи | Фото 5 - Клініка Лукашука

 

Лікування кісти на губі

Кіста на нижній губі, на верхній губі часто вимагає негайного хірургічного втручання.

Видалення ретенційної кісти губи проводять за такою схемою:

  • Видалення ретенційної кісти під інфільтраційною анестезією, після видалення накладають шви, які найчастіше розсмоктуються самостійно впродовж 5-10 днів.
  • Кіста на верхній губі піддається й консервативному лікуванню, коли обходяться без хірургічного втручання. Тоді вилущують тканини в кістозному утворенні, далі рану зашивають.

 

Післяопераційне відновлення після видалення кісти на губі

Після видалення може спостерігатися незначний біль і набряк, що проходять через 2-3 дні. У післяопераційний період рекомендовано приймати знеболювальні препарати за потреби й антисептичні полоскання, які проводяться впродовж 4-7 днів.

Щоб запобігти подальшим рецидивам, потрібно спостерігатися в спеціаліста, систематично приходячи на огляди.

Основне правило профілактики кісти на губі – ретельна гігієна порожнини рота (професійна чистка зубів), своєчасне невідкладне лікування захворювань стоматологічного та лор-характеру, а також здорове харчування.

Лікування в стоматології | Фото 6 - Клініка Лукашука

 

Профілактика кісти на губі

Чи є варіанти запобігання виникнення кісти на губі? Так чи інакше, травмувати губу можна в будь-який момент, раптово й несподівано. Але треба дотримуватися запобіжних заходів, які допоможуть цього уникнути.

Вживати їжу треба акуратно й не швидко, оскільки саме через прикушування можуть з'являтися кісти. Чистити зуби треба також ретельно, без поспіху й неквапливо.

Коли з'явилися перші ознаки новоутворення, дискомфорт, ущільнення губи, щоки, під язиком, треба негайно проконсультуватися з лікарем, звернувшись у стоматологію Теремки, пройти діагностику, визначити, який це тип кісти, це допоможе запобігти її розростанню.

 

Стоматологи-хірурги:

Показання

- доброякісна утворення на губі внаслідок закупорення слинних залоз;

- остаточне закупорення протоки слинної залози, що збільшує новоутворення в розмірах;

- нагноєння кісти та набряклість губи;

- дискомфорт при розмові і вживанні їжі;

- ризик переродження кісти у злоякісне утворення.

Протипоказання

- порушення згортання крові;

- онкологічні захворювання;

- цукровий діабет та інші збої ендокринної системи;

- захворювання нирок;

- туберкульоз у гострій формі;

- серцева недостатність.

  • Кіста на губі може пройти сама?

  • Кіста на губі – це доброякісна чи злоякісна пухлина?

  • Чому з'являється кіста губі?

  • Чи боляче видаляти кісту на губі?

  • Що необхідно зробити до операції?

  • Що робити після операції?

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
22 голосів, оцінка: 4.52 з 5
Поділитись pinterest
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *