Видалення зуба ультразвуком

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Видалення зуба ультразвуком | Фото 1 - Клініка Лукашука

Ціни на видалення зуба ультразвуком

Послуга Ціна
Видалення зуба ультразвуком

3000 грн

 

Видалення зуба ультразвуком — це нова технологія, яка дозволяє досить м'яко та безболісно вирішити важливу стоматологічну проблему. У статті розглянемо переваги та особливості цього методу.

Видалення зуба ультразвуком | Фото 2 - Клініка Лукашука

В основі методики — застосування ультразвукового скальпеля.

Переваги технології:

  1. Передбачуваний результат. Ультразвуковий скальпель працює цілеспрямовано, впливає лише на кістку, м'які тканини та судини залишаються недоторканими. Параметри розрізу визначаються товщиною наконечника.
  2. Мінімальна травматичність. За рахунок лінійної вібрації та тонкого наконечника розріз виходить точним та гладким, з мінімальною втратою кісткової маси. Тепловий ефект зменшується за рахунок зрошення операційного поля фізіологічним розчином.
  3. Можливість роботи у важкодоступних місцях. Ультразвук здатний дістатися туди, де не впорається бормашина. З його допомогою спрощується видалення ретинованих вісімок та інші стоматологічні завдання.
  4. Низький ризик ускладнень. Лікування проводиться з одночасним знезараженням зони втручання. Після видалення зубів відпадає потреба пити антибіотики. Це важливо для вагітних жінок і мам, які годують, і яким антибактеріальні засоби протипоказані. Ультразвукові хвилі діють м'яко, завдяки чому вдається уникнути набряку та больових відчуттів після операції.
  5. Короткий період реабілітації. Оскільки кістка щелепи не піддається тепловому стресу, організму немає необхідності витрачати додатковий час на її відновлення. Загоєння починається відразу після видалення зуба.

Видалення зуба ультразвуком | Фото 3 - Клініка Лукашука

 

Як підготуватись до процедури?

Є загальні правила, які рекомендується дотримуватись перед видаленням зуба, незалежно від того, яким методом воно виконується:

  • Не припиняйте застосування препаратів, призначених для лікування інших захворювань. Але обов'язково попередьте про це стоматолога.
  • Відмовтеся від відвідування сауни чи лазні, прийому гарячої ванни та занять спортом — перед видаленням зуба не можна перегрівати організм.
  • Алкогольні напої (у будь-якій кількості) — заборонено.
  • Перед екстракцією зуба щільно поїжте. Застосування знеболювального натще може погіршити самопочуття. Крім того, після їжі кров краще згортається.

 

Що таке п'єзотом?

Це ультразвуковий апарат для кісткової хірургії. У конструкцію входять регулюючий блок та набір насадок для різних маніпуляцій. Досягнення тих чи інших завдань лікар може виставити необхідну частоту коливань. Це дозволяє працювати з різними за структурою та щільністю кістковими тканинами.

Видалення зуба ультразвуком | Фото 4 - Клініка Лукашука

За допомогою п'єзотому:

  • видаляють зуби, включаючи ретиновані та дистоповані;
  • забирають кісткові блоки для остеопластики;
  • видаляють гранульоми та кісти;
  • виконують синус-ліфтінг;
  • витягують зуб з одномоментною імплантацією в лунку титанового штифта;
  • видаляють пухлини різної етіології у роті.

Екстракція зубів ультразвуковим методом показана у таких випадках:

  • Захворювання, при яких порушене згортання крові.
  • Аномальне розташування зубів.
  • Патології розвитку зубів (дистопія, складнощі з прорізуванням, коли орган залишається під яснами).
  • Підготовка до дентальної імплантації.
  • Наявність у третіх молярів сильно викривленого коріння та ін.

 

Видалення складне (без ультразвуку)

Зазвичай складне видалення потрібно зубам мудрості. Класична методика, що практикується в більшості клінік, виглядає так:

  • в області третього моляра роблять розріз ясен, відшаровують слизову оболонку та окістя;
  • якщо зуб закритий кісткою (повністю або частково), її розпилюють фрезою, щоб отримати доступ;
  • зуб, що прорізався в ротову порожнину, розгойдують щипцями і витягують з лунки, при цьому стінки альвеоли часто ламаються;
  • отвір, що вийшов, зашивають або залишають відкритим.

Видалення зуба ультразвуком | Фото 5 - Клініка Лукашука

 

Видалення складне (з ультразвуковим ножем)

Операція із застосуванням п'єзотому включає кілька етапів:

  1. ясна в проекції зуба мудрості надрізають, відшаровують слизову оболонку і окістя;
  2. за допомогою тонкої насадки п'єзотома зуб сепарують від кістки;
  3. при необхідності зуб розпилюють на частини та витягають із лунки без руйнування альвеоли;
  4. для швидкого відновлення цілісності слизової оболонки та попередження кровотечі рану зашивають.

 

Видалення ретинованого, дистопованого зуба апаратом п'єзотом

Процедура проходить описаним вище методом. Якщо третій моляр прихований усередині кістки, доступ до нього формують з допомогою ультразвукової установки. У щелепній кістці роблять отвір розміром 1,5 квадратних сантиметрів. Після отримання доступу до зуба, його акуратно випилюють ультразвуковим скальпелем. Операцію проводять під місцевим знеболенням.

 

Видалення атипове апаратом п'єзотом

У більшості людей зуби мудрості не можуть нормально прорізатись через те, що в кістці не вистачає місця. У такому разі треті моляри залишаються під яснами, ростуть криво чи горизонтально, упираючись у щоку чи ближній зуб.

Таке становище називають атиповим. Патології супроводжують біль, набряк м'яких тканин, що завдає пацієнтам серйозного дискомфорту.

Якщо проблему вчасно не виявити і не вирішити, ситуація загрожує розвитком запального процесу, деформацією зубного ряду та втратою сусідніх здорових зубів.

Використання ультразвуку для видалення вісімок допомагає провести операцію максимально обережно і уникнути багатьох неприємних наслідків. П'єзотом дозволяє уникнути травмування кісткової тканини фрезами або щипцями. Процес загоєння проходить максимально природно, без ускладнень та в короткий термін.

Видалення зуба ультразвуком | Фото 6 - Клініка Лукашука

 

Переваги та недоліки ультразвукового чищення зубів

Крім п'єзохірургії ультразвук у стоматології застосовують для професійної гігієни ротової порожнини. З цією метою використовують спеціальний апарат (скалер), призначений для видалення твердих зубних відкладень.

 

Плюси ультразвукового чищення

  • Ефективність. Пристрій здатний ліквідувати зубний камінь не тільки на видимій поверхні, а й нижче за рівень ясен.
  • Відсутність ризику для емалі. Система безконтактно впливає лише на тверді відкладення. Емаль залишається непошкодженою.
  • Відбілюючий ефект. Після ультразвукового чищення зуби стають на кілька тонів світлішими. Колір емалі має природний вигляд.
  • Відсутність больових відчуттів. Перед процедурою не слід застосовувати анестетики. Винятком є випадки, коли у пацієнта багато відкладень по лінії ясен. Тоді зниження дискомфорту лікар може запропонувати використання аплікаційного чи ін'єкційного знеболювання.
  • Профілактика стоматологічних захворювань. Зубні відкладення провокують розвиток карієсу, гінгівіту, пародонтиту. Після видалення нальоту та каменю лікар може оцінити стан порожнини рота та за необхідності своєчасно усунути патологію.

До мінусів процедури можна віднести низку ряду протипоказань, з якими Ви можете ознайомитись нижче.

Після професійного чищення можливе підвищення чутливості зубів. Це нормальне явище, яке самостійно відбувається протягом тижня. Якщо гіперестезія зберігається довше, лікар може запропонувати провести процедуру фторування та ремінералізації емалі.

 

Лікарі стоматологи-хірурги:

[статті]

Стоматологія Лукашука на Теремках

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
33 голосів, оцінка: 4.8 з 5
Поділитись pinterest
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *