Металокерамічна коронка

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Металлокерамические коронки

Ціни на металокерамічні коронки

Послуга Ціна
Консультація ортопеда

від 249 грн

Зняття відбитків А-силікон

475 грн

Зняття цифрового відбитка

580 грн

Керамічна коронка на кобальто-хромованому каркасі

4520 грн

Гарантія на металокерамічні коронки 1 рік

 

Одним із найбільш поширених і популярних видів зубного протезування до сьогодні є металокераміка. За останнє десятиліття в цій досить вивченій сфері з'явилися суттєві нововведення, зокрема, протезування зубів із використанням сучасних матеріалів.

Але, не дивлячись на це, стоматологія пішла далеко вперед за останні кілька років. З'явилися методики, які істотно випереджають металокераміку, насамперед – це безметалева кераміка й оксид цирконію.

 

Які недоліки металокераміки?

Застосування прогресивних методів виявило низку недоліків металокераміки, які можна об'єднати в три основні групи:

1. Обмежена естетична складова. Як відомо, зуби мають певну природну прозорість. Використання ж металокераміки передбачає наявність металевого каркасу, який не пропускає світло. Крім цього, метал має сірий колір, тому його необхідно заховати всередині коронки. Ці чинники обмежують застосування керамічного шару, ідентичного за своїми кольоровими якостями до натурального зуба.

2. Можливість виникнення алергічних реакції. Останнім часом кількість пацієнтів, схильних до різних алергічних реакцій, продовжує збільшуватися. У деяких із них може спостерігатися непереносимість різних сплавів, які використовуються в протезуванні. Можливі алергічні реакції на золото-паладієві, золото-платинові та інші сплави. Тому деяким пацієнтам протезування зубів металокерамікою протипоказано.

3. Негативний вплив на ясна навколо коронок. Після установки металокерамічних коронок біля ясен може утворитися темний ободок, або інша зміна кольору. Це спричинено наявністю металевого каркасу, який через певний час починає негативно впливати на десну. Такі зміни відбуваються не завжди, але подібні випадки досить поширені в стоматологічній практиці.

 

Чи є альтернатива коронкам із металокераміки?

Перерахованих вище недоліків позбавлені конструкції на основі безметалевої кераміки. Вони мають прозорість, ідентичну до натуральних зубів, унаслідок чого їх практично неможливо відрізнити. Відсутність металу в конструкції робить непомітною межу коронки, виключається також зміна кольору і форми десни. Безметалева кераміка наразі забезпечує найбільшу естетичну привабливість.

Крім естетичної складової, безметалева кераміка має й інші переваги. За всю практику застосування цієї методики лікарі не зафіксували жодного випадку прояву алергічної реакції.

Певний час спектр застосування безметалевої кераміки був невеликий, і стосувався здебільшого передніх зубів. Але зараз використання сучасного обладнання дає можливість значно розширити сфери застосування цієї технології в стоматології.

З появою діоксиду цирконію стало можливим застосовувати безметалеві коронки й на жувальних зубах, які піддаються основному навантаженню. Діоксид цирконію вже зараз за міцністю не поступається металокерамічним коронкам, має природний колір і мінімальне зношування. Важливою перевагою також є біосумісність, тобто відсутність негативного впливу на навколишні тканини. Саме безметалева кераміка зараз є найбільш прогресивним методом протезування зубів, який уже довів свою ефективність на практиці.

 

Лікарі ортопеди:

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
20 голосів, оцінка: 4.3 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *