Видалення зуба мудрості

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Видалення зуба мудрості

Ціни на видалення зуба мудрості

Послуга Ціна
Консультація хірурга-стоматолога

від 249 грн

Комп'ютерна анестезія STA

400 грн

Видалення зуба мудрості

2730 грн

Гемостатична губка

300 грн

Індивідуальний стерильний набір

160 грн

 

Зуби мудрості або, як їх ще називають, «вісімки» – пережиток еволюції. Таких зубів усього чотири, вони можуть бути частково або зовсім відсутніми, а починають прорізуватися в підлітковому (найчастіше в проміжку від 18 до 21 року) або навіть зрілому віці.

Коріння й канали зубів мудрості часто деформовані, а їхнє прорізування спричиняє хворобливі відчуття, адже у «вісімок» відсутні молочні попередники, які б підготували ротову порожнину до їхньої появи.

 

Видалення зубів мудрості

Стоматологи рекомендують видаляти зуби мудрості ще в підлітковому віці, поки коріння «вісімок» не сформувалося. Обов'язковим є видалення в разі, коли для розвитку зуба мудрості недостатньо місця, або він травмує сусідні зуби, щоку або ротову порожнину. Особливо небезпечна багатокоренева «вісімка», яка підвладна карієсу або погано піддається лікуванню.

Пацієнти можуть відчувати, як болить ще не прорізаний зуб мудрості, така біль віддає навіть у вухо або скроню, але водночас не хочуть видаляти його через страх перед болем процедури. Однак варто пам'ятати, що нагноєння коренів може призвести до дуже серйозних наслідків, таких як абсцес або сепсис, що загрожує не тільки здоров'ю, а й життю людини.

Вигин, місце розташування, непередбачувана кількість і глибина коренів роблять процедуру видалення восьмих зубів досить трудомістким процесом. Видаляти верхні зуби мудрості дещо простіше, складність нижніх визначається масивню щелепи та наявністю розгалужених судин і нервів. Якщо зуб мудрості повністю лежить уздовж щелепи, може знадобитися складне висікання десни.

Перед видаленням зубів мудрості обов'язковий рентгенівський знімок. Далі лікар приступає до підготовки ротової порожнини – проводиться зняття зубного каменю і нальоту із зуба, обробка дезінфектором. Наступний важливий етап – анестезія. Зупинимося на ньому докладніше.

 

Чи боляче видаляти зуби мудрості

У бюджетних пострадянських установах пацієнтам доводилося терпіти жахливу зубну біль, особливо під час видалення зуба мудрості. Знеболювання проводилося новокаїном, який міг спричиняти алергічні реакції аж до анафілактичного шоку.

Видалення зуба мудрості | Фото 2

Сьогодні видалення 8-го зуба практично не відчутно, невеликий дискомфорт пацієнт може відчути тільки в післяопераційний період, ці випадки рідкісні й можуть бути спричинені тривалим прийманням знеболювальних препаратів або сильним гнійним процесом.

Якщо видалення «вісімки» було проведено вірно, післяопераційні больові відчуття дуже швидко пройдуть. У складних випадках лікар призначає додаткові знеболювальні препарати до повного загоєння рани.

У сучасних стоматологічних клініках, таких, як наш центр у Києві, застосовують анестетики останнього покоління. Вони не спричиняють будь-яких ускладнень, їх можна застосовувати навіть під час вагітності, годуванні грудьми й у літньому віці. Уникнути неприємного уколу в десну допомагають спеціальні комп'ютерні технології знеболювання з індивідуальним розрахунком дозування для кожного пацієнта.

Крім традиційного методу видалення, наша компанія рада запропонувати пацієнтам сучасний спосіб позбавлення зуба мудрості за допомогою ультразвуку.

Після видалення зуба мудрості досить дотримуватися простих правил: не вживати їжу впродовж 2-х годин, не вживати гаряче або холодне й не жувати на стороні видалення тверду їжу мінімум 3 дні.

Гігієна порожнини рота і виконання всіх рекомендацій стоматолога допоможе уникнути ускладнень і збереже Ваші зуби здоровими на довгі роки.

 

Стоматологи-хірурги:

Стоматологія Лукашука на Теремках

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
33 голосів, оцінка: 4.3 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *