Нарощування кісткової тканини

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Нарощування кісткової тканини | Фото 1

Ціни на нарощування кісткової тканини

Послуга Ціна
Медичний сон (седація) 1 година

3700 грн/1час

Кісткова пластика за допомогою титанової сітки

6090 грн

Кісткова пластика (1-2 зубів)

7350 грн

Синус-ліфтинг (закритий)

5880 грн

Синус-ліфтинг (відкритий)

15750 грн

Індивідуальний стерильний набір

160 грн

 

Для успішної імплантації зуба важливо мати достатній обсяг щелепної кістки. Причому, аби домогтися естетичного результату, у пацієнта має бути не менше 1 мм кісткової тканини, як із внутрішньої, так і з зовнішньої сторони імпланта. Але не завжди це саме так, досить часто трапляється дефіцит кісткових тканин у пацієнтів.

Причиною недостатнього об'єму кісткових тканин може слугувати несвоєчасне встановлення імпланта, оскільки через 2-3 місяці після видалення зуба починається процес атрофії. Дефіцит кісткової тканини може виникнути в результаті отримання травм під час видалення зуба, або внаслідок його нетипового розташування.

 

Чи можна відновити кісткову тканину?

Кожен конкретний випадок розглядається лікарем окремо, після чого пацієнтові пропонується один із декількох способів нарощування кісткової тканини в Києві, ціна може відрізнятися.

Нарощування кісткової тканини | Фото 2

 

Аутотрансплантат

Основа цього методу полягає в тому, що для відновлення втраченого об'єму кістки використовується ділянка кісткової тканини самого пацієнта. Найчастіше для цієї процедури застосовуються ділянки твердого неба, екзостоз (вирости на щелепах), з ділянки підборіддя або відсутніх зубів мудрості.

Часто лікарі називають цей спосіб під час імплантації зубів «золотим стандартом» нарощування кісткової тканини зубів у стоматології Києва. Назва цього методу зумовлена тим, що ці трансплантати мають ідентичні й життєздатні клітини, які забезпечують чинник зростання щелепної кістки. Завдяки цьому способу імплантації, процеси відновлення кісткової тканини й загоєння проходять значно швидше, а ризики ускладнень мінімальні.

Важливою перевагою методу є те, що від його застосування хірургічне втручання проходить у щадному режимі, рівень травматизму є мінімальним .

 

Алотрансплантат

Цей спосіб ґрунтується на застосуванні донорських кісткових тканин іншої людини. Попередньо донорська кістка піддається обробці, етапами якої є сушіння сублімацією, опромінення, промивання кислотою тощо. Унаслідок цього трансплантат набуває нейтральних показників до імунних реакцій пацієнта, також виключається ймовірність зараження від донора. Кісткова тканина береться із тканин ідентичного різновиду, але в ній уже відсутні життєздатні клітини.

Загоєння після впровадження алотрансплантата відбувається повільніше, ніж після використання аутотрансплантата.

 

Ксенотрансплантат

Ця методика передбачає застосування кісткової тканини тваринного походження. Така тканина значно дешевша, ніж донорські матеріали. Матеріали тваринного походження не містять білків, тому такі трансплантати розсмоктуються й заповнюються кістковою тканиною дуже повільно. У результаті цього імплантація переноситься на більш тривалий термін, ніж у попередніх способах.

 

Алопласт

Для цього методу застосовуються кісткові тканини штучного походження. Найпопулярнішими є біокераміка й гідроксиапатит із його похідними. Нерідко є показання до використання трансплантатів штучного походження.

Нарощування кісткової тканини | Фото 3

 

Як відбувається операція нарощування кісткової тканини

Кожен випадок розглядається лікарем і, залежно від методу відновлення кісткової тканини, визначається хід операції.

Нарощування замінниками. Після видалення зуба проводиться очищення лунки від м'яких тканин. Після чого кісткові тканини-замінники з'єднують із кров'ю, і ця суміш поміщається в лунку. Кістковий замінник перекривається спеціальною мембраною, а сама лунка повністю ушивається. Імплантація проводиться через 3-4 місяці.

Трансплантація з використанням власної кістки. Для проведення відновлення кісткової тканини лікар відокремлює блок (частину кісткової тканини) необхідної кількості з певної ділянки. Після цього в приймальному ложі готуються невеликі отвори для кращого кровопостачання. Блок кісткової тканини приєднується за допомогою спеціальних ґвинтів до ложа, а простір між ними заповнюється кістковою стружкою. Ділянки в місцях забору блоку й установки зашиваються, і вже через 4 місяці можлива імплантація.

Нарощування кісткової тканини | Фото 4

 

Синус-ліфтинг

Для цього методу в порожнині рота (синус-ліфтинг) проводиться розріз там, де передбачається заповнити кісткову тканину зуба. Після чого відшаровується десна, і створюється невелике віконце в зовнішній стінці пазухи. Під час цих маніпуляцій слизова не зачіпається, вона піднімається, а утворений простір заповнюється підготовленим замінником або власною кістковою тканиною (залежно від методики, що застосовується).

 

Лікарі імплантологи:

Стоматологія Лукашука на Теремках

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
28 голосів, оцінка: 4.16 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *