Види прикусу зубів і їх лікування

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Види прикуса

Ціни на виправлення прикусу

Послуга Ціна
Вирівнювання зубів пластинами

від 3000 грн

Вирівнювання зубів системою Инвізілайн (Invisalign lite)

від 3600 грн

Преортодонтичний трейнер

3465 грн

 

Часто про те, що в нас неправильне розташування зубів або неправильний прикус, ми дізнаємося, прийшовши на прийом до стоматолога. Така зміна в зубному ряді не завжди позначається на нашому зовнішньому вигляді. Ми навіть не знаємо, що в нас є проблема, і це може погіршити стан здоров'я зубів та інших органів. Тільки з часом ми усвідомлюємо необхідність лікування таких порушень розташування зубів.

Від неправильного прикусу виникають такі проблеми: порушення мови; складності під час пережовування їжі й ковтання; інфекції порожнини рота і, як наслідок, різні хвороби ШКТ; проблеми з хребтом, які тягнуть за собою головні болі; ну і, звичайно ж, псування зубів та їхня рання втрата. Тому дуже важливо з раннього дитинства відвідувати стоматолога.

До числа основних аномалій прикусу зубів належать відсутність повного змикання, широкі міжзубні проміжки, нахил зубів, перехресна оклюзія. Кожен різновид порушення норми прикусу має свою назву.

Мезіальний – нижній зубний ряд значно виступає вперед. Іноді спостерігається западаюча верхня губа, нижня щелепа дуже масивна. За таких патологій можливі головні болі, порушення скронево-нижньощелепного суглоба. Фото:

Глибокий – передні верхні зуби розташовані занадто низько, і верхня щелепа закриває нижні різці понад половину, через це з'являються  проблеми з мовленням, і травмується слизова рота. Фото:

Види прикусу | Фото глибокий прикус зубів

Дистальний – посилений дефект верхньої щелепи, за якого зубний ряд значно висувається вперед і цілком перекриває нижню щелепу. Навантаження на зуби нерівномірне, через що вони починають руйнуватися. Фото:

Фото дистальний прикус зубів

Перехресний – щелепа зміщена вправо або вліво, водночас один або два зуби займають неправильну позицію. Як наслідок – щелепа вузька. Причиною можуть бути ускладнення зміни молочних зубів, спадкові чинники. Фото:

Фото перехресний прикус зубів

Відкритий – щелепи не змикаються, оскільки окремі зуби або відділи щелеп не можуть змикатися. Такі проблеми виникають, якщо дитина довго й часто смоктала соску або палець, а також рахіт. Фото:

Фото відкритий прикус зубів

У наш час ортодонтичне лікування позбавляє усіх цих проблем, не створюючи великих незручностей пацієнтам. Способи лікування неправильного прикусу в стоматології Лукашука різноманітні, і застосовувані методи істотно відрізняються.

 

Розглянемо кожний із них:

1. Ортодонтичні пластинки – знімні тверді пластини, які допомагають утримувати зуби в правильному положенні, виправляти патології прикусу, а також для інших ортодонтичних завдань, які виникають під час лікування пацієнта. Пластини складаються з пластмасової основи, що щільно примикає до ясен і металевих елементів, які утримують всю конструкцію в роті. Їх виготовляють індивідуально для кожного пацієнта, залежно від проблем лікування. Під час їжі та чищення зубів їх знімають. Найчастіше такі пластини встановлюють дітям до 12 років, поки організм активно росте.

2. Брекет-системи – спеціальні незнімні системи. Вони здійснюють заданий тиск на зуби, забезпечують точне позиціонування й коригування. Головний недолік – досить громіздка система в роті й не надто приємний зовнішній вигляд, крім того, є певні незручності з підтриманням чистоти порожнини рота. Проте брекет-системи – найбільш ефективний метод вирівнювання зубів. Ступінь їхнього впливу значно більша, ніж у пластин.

3. Ортодонтичні трейнери – знімні м'які пластини, одна з новинок лікування неправильного прикусу в сучасній стоматології. Ці пластини можуть носити не тільки діти, але й дорослі.

4. Міотерапія – комплекс вправ, який допомагає коригувати зубощелепну систему і м'язи обличчя.

5. Хірургічне втручання застосовується в дуже важких випадках, коли іншими способами виправлення прикусу неможливе.

Будь-який різновид неправильного прикусу можна вилікувати в нашій стоматології Лукашука на Теремках, і дуже важливо зробити це вчасно. Затягування лікування веде до ускладнення процесу корекції неправильного прикусу і збільшення вартості в майбутньому. Кваліфіковані лікарі нашої “Клініки стоматології Лукашука” проведуть лікування безпечно і з відмінним результатом.

 

Стоматологи-ортодонти по встановленні брекетів:

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
27 голосів, оцінка: 4.5 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *