Видалення ретинованого зуба мудрості

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Видалення ретинованого зуба мудрості в клініці Лукашука | Фото 1

Ціни на видалення ретинованого зуба мудрості

Послуга Ціна
Консультація хірурга-стоматолога

від 249 грн

Комп'ютерна анестезія STA

400 грн

Гемостатична губка

300 грн

Видалення напівретинованого зуба мудрості

3675 грн

Видалення ретинованого зуба мудрості

4725 грн

Індивідуальний стерильний набір

160 грн

 

Політика роботи сучасних стоматологій спрямована на те, щоб докласти максимальних зусиль та зберегти зуби, проте є ситуації, коли видалення – єдине правильне рішення, особливо якщо йдеться про ретиновані зуби.

Вони не можуть прорізатися повністю, оскільки їх закриває кістка або тканина ясен.

 

По яким причинам необхідне видалення ретинованого зуба мудрості

Вісімки займають крайні позиції в зубному ряді, починають прорізуватися після 15-20 років, а часом і ніколи. Однак на щелепі не завжди можуть поміститися всі різці, закладені природою, тому вони можуть викривлятися, їх форма та розмір деформуватися. Також у цього зуба відсутній молочний попередник, який би створив початкові умови для прорізування. Через те, що рости вони починають досить пізно, коли кісткова тканина затверділа, процес прорізування досить складний і болісний.

Видалення ретинованого зуба мудрості | Фото 2 - Клініка Лукашука

Ретинований зуб мудрості – це найпоширеніша патологія у стоматології, яка виникає під впливом:

 • спадковості;
 • при ранньому видаленні молочних зубів, що є причиною виникнення дефектів прикусу, коли постійні зуби ростуть у неправильному розташуванні;
 • коли виникають дефекти прикусу та скрученість зубів.

Залежно від цього, як прорізується зуб, розрізняють кілька видів ретенції. Причому частково ретинований зуб мудрості такий же проблематичний, як і у разі повного занурення в ясна.

За рівнем ретенції виділяють таке розташування:

 • розташовані під кутом вперед чи назад;
 • горизонтально розташовані щодо інших зубів;
 • при розташуванні короткою частиною вниз.

Видалення ретинованого зуба мудрості | Фото 3 - Клініка Лукашука

 

Виявлення ретинованого зуба мудрості

Діагностують ретинований зуб, коли відбувається його часткове прорізування - тоді на яснах з'являється частина коронки, що знаходиться в зубному ряді або за його межами. Побачити ретинований зуб мудрості самостійно досить складно, оскільки він знаходиться наприкінці щелепи. Найчастіші симптоми ретинованого зуба мудрості у разі його часткового прорізування – ясна червоніють і набухають, з'являється набряк і болісні відчуття.

Для виявлення повністю ретинованого зуба мудрості потрібно зробити рентгенівський знімок. Пацієнти з ретинованим зубом можуть скаржитися на підвищення температури тіла, що виникає через запальний процес у яснах. Зуб створює тиск на сусідні зуби, які починають зміщуватися, розхитуватися, як результат – боляче відкривати рот, жувати їжу. Через ретинований зуб може виникнути карієс, пульпіт, періодонтит на сусідніх зубах. Якщо ситуація розвивається дуже серйозно, виникає фолікулярна кіста, гнійні ускладнення.

Через вісімку може розпочатися процес розсмоктування кореня сусіднього зуба. Якщо ретинований зуб мудрості прорізався частково, можуть виникати певні проблеми - яснами, що покривають ікло, утворюється каптур. Це вогнище запалення, бо там збираються частки їжі і розмножуються бактерії.

 

Видаляють ретиновані зуби мудрості в таких випадках:

 • пацієнт стикається з хворобливими відчуттями;
 • немає можливості вирішення проблеми ортодонтичними методами;
 • виникнення запальних процесів ретинованого чи сусідніх зубів;
 • формування кісти на проблемному зубі;
 • неправильне зростання – горизонтально, під іншим зубом, навколо осі.

Видалення ретинованого зуба мудрості | Фото 4 - Клініка Лукашука

 

Як видаляють ретинований зуб мудрості

Проблема ретинованого зуба мудрості постає тоді, коли молочні зуби випали рано, зачатки постійних зубів розташовані аномально або неправильно. Просте видалення зуба займає до 20 хвилин, а ось видалення ретинованого – процедура значно складніша. У цьому випадку зуб витягують з-під кістки, застосовуючи особливу техніку та інструменти. Іноді ситуація настільки складна, що дістати зуб повністю за раз не виходить, тоді його розпилюють на окремі частини. Іноді відбувається так, що зуб зростається із кістковими тканинами, коли протягом тривалого часу не лікували запальні процеси.

 

Алгоритм видалення ретинованого зуба мудрості:

 • пацієнту необхідно записатися на прийом до нашої стоматології у Києві;
 • лікар проводить огляд ротової порожнини, робить знімок та приймає рішення про методику видалення ретинованого зуба;
 • вводять анестезію, коли вона подіє, лікар приступає до видалення - надрізає ясна і витягує зуб.
 • лунку, що виникла, заповнюють плазмою або синтетичним біоматеріалом, краї зашивають;
 • стоматолог дає рекомендації щодо догляду та прописує медикаментозне лікування;
 • через тиждень необхідно знову прийти на прийом, де стоматолог проведе огляд і зніме шви.

Видалення ретинованого зуба мудрості | Фото 5 - Клініка Лукашука

 

Які рекомендації після видалення ретинованого зуба мудрості потрібно виконувати

При простому видаленні ускладнень не виникає – стоматолог рекомендує не їсти протягом перших двох годин після процедури, а також дотримуватись основних правил гігієни ротової порожнини.

Після складного видалення зуба часто виникають набряки, важко відкривати рота, виникає гострий біль в оперованій зоні. Найчастіше післяопераційне відновлення йде більше двох тижнів, залежно від того, наскільки складним було втручання. Постопераційні рекомендації складаються із щоденних полоскань, прийому знеболювальних та кровоспинних препаратів, а також антибактеріальної терапії. Слід відмовитися від гострої, твердої їжі, включити в раціон каші та супи, щоб будь-який механічний вплив на рану був мінімізований. Зуби слід чистити 2-3 рази на день, після їжі полоскати ротову порожнину антисептичними розчинами.

У нашій стоматології на Теремках здійснюють операції з видалення ретинованих зубів мудрості. Якщо ви зіткнулися з болючими відчуттями, дискомфортом або запаленнями в області зуба мудрості, не відкладайте візит до стоматолога, щоб не ускладнити ситуацію. У нашій стоматології працюють найкращі лікарі професіонали, які оперативно впораються з поставленим завданням та швидко, безболісно видалять ретинований зуб мудрості за прийнятними цінами у стоматології Києва.

 

Відеовідгуки наших пацієнтів (повний список відео дивіться в розділі Відгуки):

 

Лікарі-хірурги:

Головний лікар Андрій Лукашук

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
27 голосів, оцінка: 4.2 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *