Бюгельний протез

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Бюгельне протезування зубів - Клініка Лукашука

Ціни на бюгельні протези

Послуга Ціна
Бюгельний протез з замковим кріпленням

15750 грн

Бюгельний протез з кламерною фіксацією

13650 грн

 

Бюгельне протезування зубів – сучасна методика знімного протезування. Сьогодні в Україні, у Києві, як і в інших країнах, бюгельні протези є найбільш оптимальним способом протезування, який постійно вдосконалюється.

 

Бюгельний протез – що це таке?

Бюгельний протез – це різновид протезування зубів, який являє собою знімну конструкцію у вигляді дуги. Дуга бюгельного протеза стає базисом для встановлення штучних зубів. Виготовляють дугу з металу, а зверху покривають акриловою пластмасою. Також дугу можуть виготовляти з ацеталового матеріалу. Ацеталовий протез виглядає досить естетично, порівняно з металевим, оскільки він може бути пофарбований у білий колір (під колір зубів) або рожевий (під колір ясен).

Дугоподібна конструкція бюгельного протеза сприяє розподілу рівномірного навантаження між яснами й зубами, що підвищує зручність його використання. Також варто зазначити, що зовнішній вигляд дуги досить масивний, водночас вона широка і плоска. Така будова дуги дає можливість бюгельному протезу щільно прилягати до піднебіння.

 

Які бувають системи установки бюгельних протезів

Бюгельні зубні протези розрізняються залежно від того, яким способом вони кріпляться. Виділяють:

 1. Бюгельний протез на кламерах;

 2. Бюгельний протез на атачменах.

Бюгельний протез на кламерній фіксації. Є найбільш оптимальним варіантом завдяки своїй вартості. Така конструкція встановлюється за допомогою гачків, так званих кламерів. Гачки виготовляються разом із каркасом конструкції, вони міцні та довговічні. За допомогою гачків відбувається щільний обхват опорних зубів. Завдяки цьому конструкція щільно кріпиться на щелепі. Під час підбору такого протеза враховуються індивідуальні особливості клієнта: форма зубів і розмір.

Фото бюгельного протеза на кламерах:

Бюгельний протез на кламмерах - Клініка Лукашука

Можливе виготовлення кламерів із кераміки або ацеталу. Металеві кламери мають свій недолік – менш естетичний вигляд. Бюгельний протез на ацеталових кламерах – більш естетичний, оскільки його колір збігається з кольором зубів (білий) або кольором ясен (рожевий).

Безметалевий бюгельний протез характеризується високим рівнем жувальної ефективності, зручний у використанні, має естетичний вигляд.

Фото безметалевого бюгельного протеза:

Безметалевий бюгельний протез | Фото - Клініка Лукашука

Однією з необхідних умов для встановлення бюгельного протеза є наявність достатньої кількості стійких зубів. Бюгельний протез на нижню щелепу встановлюється також, як і бюгельний протез на верхню щелепу, за наявності міцних і стійких природних зубів. Також можлива установка протезів за наявності в природних зубах пломб. Важливо, щоб пломби були виконані з якісних матеріалів, а зуби були міцні та стійкі.

Бюгельний протез на замках (атачменах) характеризується більш високим рівнем естетичності завдяки своєму кріпленню. У нього відсутні металеві гачки, оскільки він кріпиться за допомогою замків. Бюгель на замках характеризується легкістю конструкції. Водночас треба зазначити, що вона достатньо міцна. Бюгельний протез на замках виготовляється у вигляді мостоподібної конструкції. Для того щоб захистити опорні зуби, а також посилити їх, перед установкою бюгельного протеза вони закриваються металокерамічними коронками. У цю металеву коронку ставиться одна частина замку. Друга частина замку розміщується на опорні зуби.

Фото бюгельного протеза на замках (атачменах):

Бюгельний протез на замках (аттачменах) - Клініка Лукашука

Варто зазначити, що бюгель на атачменах також характеризується й низкою недоліків. З-поміж недоліків треба вказати високий рівень складності виготовлення. На сьогодні серед різновидів протезування це одна з найбільш високотехнологічних конструкцій. Під час установки бюгельного протеза необхідно обов'язково захистити опорні зуби металокерамічними коронками, що також підвищує вартість конструкції.

 

Причини, через які треба вибрати бюгельний протез

Одна з основних переваг бюгельного протезування – це:

 • високий рівень його міцності й надійності;
 • висока стабільність;
 • відбувається рівномірний розподіл навантаження на опорні зуби в процесі жування;
 • конструкція протеза досить легка й компактна, унаслідок чого дуже зручна в процесі експлуатації;
 • збереження всього спектру смакових і температурних відчуттів;
 • ця конструкція забезпечує естетичний вигляд, не порушуючи водночас дикцію;
 • можливість цілодобового використання;
 • з-поміж усіх варіантів знімного протезування – це найбільш довговічний спосіб;
 • досить простий догляд, і не вимагає значних зусиль.

Бюгельний протез - Клініка Лукашука

 

Які виділяють недоліки установки бюгельних протезів

Наявність адаптаційного періоду, під час якого необхідно звикнути до встановленого протезу. Цей період може супроводжуватися деяким дискомфортом. Процес виготовлення й установки бюгеля вимагає значних і трудомістких витрат, високого рівня кваліфікації фахівців, що позначається на високій вартості конструкції такого типу, порівняно з іншими типами знімних протезів. Мають бути міцні зуби в достатній кількості, які слугуватимуть опорою для протезу.

 

Як правильно доглядати за бюгельним протезом

Для того щоб використання бюгеля було максимально комфортним, треба здійснювати правильний догляд. Перед тим як витягувати конструкцію, необхідно ретельно прополоскати ротову порожнину. Після вилучення протеза його необхідно промити проточною водою, а потім почистити за допомогою м'якої щітки і спеціальної пасти. Цю процедуру необхідно проводити двічі на день. Оптимально повторювати процедуру вранці і ввечері, у той час, коли ви чистите зуби. Після кожного вживання їжі треба ретельно полоскати рот проточною водою. Водночас, якщо у вас встановлені бюгельні протези без піднебіння, то витягувати конструкцію необов'язково.

Виконуючи перелічені заходи, ви уникнете розвитку на поверхнях бюгельних протезів різних хвороботворних мікробів і бактерій. Для того щоб використання протезів було більш довгостроковим й комфортним, треба двічі на рік звертатися в клініку для проведення професійного чищення протезів. Під час відвідування клініки на Теремках фахівець зможе оцінити стан бюгельного протеза, а також надати подальші рекомендації.

 

У яких випадках треба встановлювати бюгельні протези:

 • у тому випадку, якщо у вас відсутні три зуби. Іноді можуть використовувати такий спосіб протезування й за відсутності одного зуба;
 • за пародонтозу, оскільки конструкція цього протеза зможе зміцнити розхитаний ряд зубів;
 • у разі необхідності усунення дефектів щелепи (наприклад, нижньої або верхньої);
 • за підвищеної стертості зубів;
 • у разі односторонньої адентії;
 • у разі необхідності виправлення прикусу, коли відсутній зубний ряд (в комплексі зі встановленням імплантатів).

 

У яких випадках установка бюгельних протезів протипоказана:

 • за наявності низьких опорних зубів;
 • у разі глибокого прикусу;
 • у разі, коли стан зубів незадовільний;
 • за атрофії тканин верхньої щелепи;
 • за таких захворювань, як цукровий діабет, онкологічні захворювання, загострення захворювань серця та органів дихання, психічні розлади.

У сучасній стоматології бюгельний протез – це найбільш популярний різновид протезування. За відгуками клієнтів (Київ) бюгельне протезування є найбільш комфортним, зручним у використанні, практичним і естетичним.

Для того щоб встановити бюгельний протез у Києві, треба прийти на консультацію до фахівця. Під час консультації вам зможуть підібрати найбільш оптимальний варіант протезування. Ціна протезування обговорюється індивідуально.

 

Лікарі ортопеди:

Головний лікар Андрій Лукашук

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
30 голосів, оцінка: 4.1 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *