Фторування зубів

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Фторування зубів

Ціни на фторування зубів

Послуга Ціна
Полірування зубів + глибоке фторування

980 грн

 

Фторування зубів є високоефективною процедурою для профілактики карієсу в дітей і дорослих. Стан і здоров'я зубів безпосередньо залежить від збалансованості харчування і грамотної гігієни порожнини рота.

Фторування проводять нанесенням на зуби спеціальних розчинів, які містять велику кількість іонів фтору. Процедура не супроводжується хворобливими відчуттями, здійснюється просто і швидко, однак вимагає системності для досягнення найкращого результату.

 

Коли й навіщо потрібно робити фторування зубів

Основне призначення іонів фтору – перешкоджати впливу кислого середовища на зуби, тим самим попереджаючи розвиток бактерій, які спричиняють карієс. Зверніть увагу, що фторування – це профілактичні заходи для боротьби з карієсом, а не його лікування. Якщо проводити регулярне фторування зубів, то їх можна захистити від карієсу, проте якщо ж він з'явився, то спочатку зуби проліковують, і тільки потім фторують.

Проведення фторування треба починати з віку 2 років і здійснювати регулярно – 2-5 разів на рік, залежно від стану зубів і рекомендацій стоматолога.

Коли потрібне фторування зубів?

Фторування сприяє:

 • захисту від карієсу;
 • усуненню чутливості зубів;
 • захисту від пошкоджень емалі та її підвищеної стертості.

Особливе значення фторуванню зубів слід приділити на етапі прорізування і зміни. Якщо зуб прорізався недавно, причому неважливо, корінний або молочний, ‒ емаль буде недостатньо насичена фтором і активними мінералами. Саме в цей час може швидко розвинутися карієс.

Фторування зубів треба проводити в підлітковому віці, коли під час активного росту й гормональних змін підвищується в'язкість слини, це погіршує стан емалі. Процедуру проводять перед тим, як встановити брекет-систему.

Також фторування зубів проводять:

 • коли карієс проявився як біла пляма, фторуванням можна зупинити його подальший розвиток;
 • вагітним жінкам у 2-му і 3-му триместрі, коли корисні мінерали, у тому числі і фтор, йдуть на розвиток дитини;
 • у разі спадкової схильності до ослабленої емалі й нестачі фтору;
 • після проведення процедури відбілювання.

Показання для фторування зубів

 

Види фторування зубів

Фторування зубів буває двох видів, стоматолог підбирає відповідний метод для конкретного пацієнта, зважаючи на стан зубів.

 • просте – фторвмісний препарат за допомогою спеціального пензлика або капи наносять на зуби;
 • глибоке – проводиться глибока професійна чистка зубів, далі наноситься спеціальний склад на 2 хвилини і просушується потоком повітря. Далі на зуби наносять розчин, до складу якого входить гідроксид міді й кальцію. У такий спосіб відбувається формування кристалів фтористого кальцію, які глибоко проникають в емаль і створюють надійний та якісний захист.

 

Протипоказання до фторування зубів

Перед проведенням процедури треба вивчити всі протипоказання:

 • проживання в місцевості, де вода з високим вмістом фтору. Якщо не врахувати цей чинник, є небезпека розвитку такої хвороби, як флюороз – надлишок фтору в організмі, тоді процедура призведе до протилежного ефекту, і стан зубів стане гіршим, причому як зовні, так і внутрішньо;
 • цукровий діабет;
 • множинний і глибокий карієс зубів, який не планують лікувати перед фторуванням.

Фторування в кожній із представлених вище ситуацій тільки погіршить стан зубів.

Які переваги фторування зубів:

 • формування антибактеріального середовища в порожнині рота за сприятливого впливу іонів фтору;
 • емаль стає міцною;
 • загроза розвитку карієсу знижується на 60%;
 • фтор – це пряме перешкоджання тому, щоб емаль піддавалася пошкодженням від дії кислот;
 • термін служби пломб збільшується;
 • зуби стають менш чутливі, не утворюється зубний наліт;
 • у певних випадках можуть виникати захворювання ясен.

Переваги фторування зубів

 

Фторування та ремінералізація: у чому відмінність

Досить часто ці процедури плутають, проте вони відрізняються одна від одної й дають різні ефекти. Ремінералізація – це процедура, спрямована на відновлення мінералогічного складу емалі. Під час ремінералізації зуби покривають спеціальним складом – фторлаком, а також застосовують пасту, гель, засоби для полоскання, де великий вміст кальцію і фтору. Треба додатково приймати вітаміни, до складу яких входить кальцій і фтор, щоб досягти глибокого ефекту. Через схожі методики проведення цих процедур їх часто плутають, проте вони дають різний ефект.

У нашій стоматології на Теремках у м. Київ проводять процедуру фторування зубів, застосовуючи останні технології і найкращі склади. Наші фахівці виконують фторування на вищому рівні, ціна послуги прийнятна. Щоб забезпечити якісний і повноцінний догляд за зубами, звертайтеся до професіоналів.

 

Стоматологи-терапевти:

Головнй лікар Андрій Лукашук

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
20 голосів, оцінка: 4.2 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *