Рейтинг зубних імплантів
У київських стоматологіях використовують безліч систем імплантації від преміумкласу до економ. Як зорієнтуватися в цьому різноманітті та вибрати для себе відповідний варіант? Фахівці клініки Андрія Лукашука допоможуть розібратися у цьому питанні.
Критерії побудови рейтингу
Вартість зубних імплантів варіюється дуже широко. На ціноутворення впливають:
- марка;
- матеріал, з якого виготовляються імпланти;
- особливості остеоінтеграції та відсоток приживання;
- тип з'єднання абатменту з імплантатом;
- гарантія виробника та ін.
Але не можна забувати, що верхні позиції в рейтингу — не гарантія успішного відновлення зубів окремо взятого пацієнта. Надійність і довговічність протезування залежить від кваліфікації імплантолога та дотримання пацієнтом рекомендацій лікаря.
Рейтинг імплантів за виробниками
При виборі варіанта передусім треба визначитися із брендом. Тут варто взяти до уваги, що та сама фірма може випускати кілька дентальних систем у різних цінових сегментах.
Важливий момент – наявність у компанії повного циклу виробництва, де здійснюються всі роботи, від створення імплантів до їхньої стерилізації. Це дозволяє гарантувати контроль якості кожному етапі виготовлення протезів. До таких брендів відносяться Straumann, Zimmer Biomet, Nobel Biocare, Dentsply Sirona, Alfa-Bio, MIS.
Відсоток приживання імплантів
Через можливість відторгнення штучних конструкцій деякі пацієнти сумніваються, чи варто робити імплантацію зубів. Можна з упевненістю сказати, що такі побоювання марні. Сучасні дентальні системи відрізняються майже стовідсотковим приживанням. Ускладнення можливі лише в 1-2% випадків.
Щоб уникнути непередбачених ситуацій, важливо правильно вибрати клініку та звернутися до висококласного фахівця, який має великий досвід роботи та бездоганну репутацію. Ретельна всебічна діагностика допоможе лікареві не лише підібрати оптимальний варіант імплантації, а й виявити потенційні ризики.
Остеоінтеграція
Цей процес дуже важливий для стабільності імпланту. У період остеоінтеграції відбувається приживлення штучного кореня. Тільки після його завершення можна розпочинати протезування.
Терміни остеоінтеграції визначаються зоною, де встановлені імпланти:
- на нижній щелепі твердіша і щільніша кістка, там приживлення займає 3-4 місяці;
- верхня щелепа відрізняється більш пухкою кісткою, тому остеоінтеграція може тривати до 7 місяців.
Для успішного приживлення поверхня імпланту має бути гладкою. Інакше якісна остеоінтеграція неможлива. У зв'язку з цим виробники дентальних систем випускають вироби з шорсткою мікропористою поверхнею, що прискорює процес утворення нової кісткової тканини.
Тип з'єднання імплант-абатмент
Імплант, що добре прижився, — тільки частина лікування. Складнощі можуть виникнути при протезуванні. І один з основних критеріїв на даному етапі — спосіб поєднання штучного кореня з абатментом. Цей параметр визначає термін служби відновлених зубів.
Існує багато модифікацій з'єднання імплант-абатмент, які відносяться до двох типів: конусного та плоского. Перший варіант вважається більш надійним, оскільки:
- Між коронкою та імплантом не утворюється зазор (виключено ризик інфікування та відторгнення).
- Навколо штучного кореня немає резорбції кістки.
- Конструкція з конусною сполукою краще пристосована до великих навантажень.
Матеріал
Зубні імпланти повинні витримувати тиск при жуванні, бути стійкими до постійного впливу слини та зберігати свої властивості протягом тривалого часу. Цим вимогам повністю відповідає титану. Його застосовують виготовлення штифтів як у чистому вигляді, і у поєднанні коїться з іншими металами.
Конструкції з титану добре інтегруються з щелепною кісткою, не вступають у реакцію з середовищем ротової порожнини і не викликають алергії.
Найбільш поширені такі сплави:
- Grade 4 – крім титану, містить 0,5% заліза;
- Grade 5 — включає алюміній (6%) та ванадій (4%). Цей сплав міцніший і дешевший, ніж Grade 4, але термін приживлення у нього довший.
Також імпланти можуть бути виготовлені із діоксиду цирконію. Це дуже міцний, естетичний матеріал, що за кольором схожий з натуральними зубами. Але в нього наголошують на серйозній нестачі — невисокі показники остеоінтеграції.
Гарантія від виробника
Кожна система імплантації має два терміни:
- Гарантійний. Буває певним (кілька місяців/років) та довічним. Передбачає безплатну заміну конструкцій під час поломки.
- Строк служби. Період, протягом якого штучний корінь має виконувати свою функцію.
Зазвичай, виробники імплантів надають сервісне обслуговування протягом 10-20 років. Довічну гарантію пропонують виробники систем преміумкласу.
Ортопедичний портфель
При складанні рейтингів враховують різноманітність варіантів, які фірми-виробники імплантів можуть запропонувати на вирішення тих чи інших завдань. Чим ширший "ортопедичний портфель" компанії, тим краще для пацієнта.
Ще нещодавно серед абсолютних протипоказань до процедури були цукровий діабет, патологія печінки, виражена атрофія щелепної кістки. Імпланти бюджетних марок, як і раніше, не розраховані на “проблемних” пацієнтів. Великі організації, навпаки, постійно працюють у цьому напрямку та створюють різні зміни виробів для протезування у складних клінічних випадках.
Преміумклас
Дорогі імпланти рівня “преміум” десятки років використовуються у багатьох країнах світу. За весь час існування вони пройшли численні дослідження та зуміли підтвердити свою безпеку, ефективність та довговічність. Лідери у цьому сегменті:
- Straumann. Компанія зі Швейцарії понад 45 років на ринку імплантів преміумкласу. У Європі продукти цієї фірми стали лідерами за популярністю. Straumann має величезний вибір моделей для класичної та моментальної імплантації.
- Nobel Biocare. Імплантати цієї марки також виготовляються у Швейцарії. Одна з їх переваг — запатентована пориста поверхня гвинтів, що сприяє швидкій остеоінтеграції.
- Astra Tech. Шведські імпланти преміальної якості. Виробник розробив лінійку титанових штифтів для різноманітних клінічних ситуацій, у тому числі відновлення зубів за серйозної атрофії кісткової тканини.
- MegaGen. Імпланти виробляються південнокорейською компанією, яка є одним із лідерів у сфері дентальної імплантології. Виробник відомий своєю високою якістю та інноваційним підходом до розробки продуктів. Імпланти відрізняються високою біосумісністю, що сприяє швидкому приживленню в кістковій тканині та мають унікальну поверхню Xpeed, яка прискорює остеоінтеграцію.
Бізнес-клас
У цьому сегменті можна знайти багато марок, що випускають якісні імпланти. Наприклад:
- Impro. Ще один взірець німецьких стандартів. У лінійці продукції є варіанти будь-яких випадків. Наприклад, для поєднання імплантації з остеопластикою методом синус-ліфтингу.
- MegaGen (AnyRidge). Імпланти, розроблені у Південній Кореї. Виготовляються зі сплаву титану високої якості. Завдяки рельєфній поверхні забезпечується гарна остеоінтеграція. Лінійка включає вироби для звичайної та одноетапної імплантації.
Економсегмент
Бюджетна продукція ізраїльських та корейських компаній коштує порівняно недорого. Але незважаючи на доступні ціни, системи демонструють високий відсоток приживання. Їхня відмінність від дорожчих аналогів полягає в обмеженій області застосування. В основному це стандартна імплантація, де ймовірність виникнення ускладнень мінімальна.
Найпопулярніші системи:
- Osstem. Корейські імпланти дозволяють провести якісне протезування зубів у випадках, коли штифт необхідно вживити вертикально. Для похилого встановлення більше підійдуть вироби інших марок.
- Alpha Bio. Ізраїльський бренд бюджетного сегмента, який працює на ринку імплантології 35 років. Продукція відрізняється гарним приживанням завдяки шорсткій поверхні гвинтів. Підходить для застосування у різних клінічних ситуаціях.
- Dentium. Компанія виробляє вироби як бізнес-рівня, а й класу “економ”. У лінійці бюджетних систем є імпланти для фронтальної та жувальної груп, штифти для реконструкції зубів за повної адентії.
Як же з цього вибрати найкращий імплант?
У конкурентному середовищі кожен виробник імплантів постійно вдосконалює якість свого продукту. Не тільки люксові, а й бюджетні бренди працюють з висококласним титаном і використовують спеціальні покриття для посилення зчеплення штучної конструкції з кістковою тканиною щелепи. Тому у стандартній ситуації (відсутність протипоказань, молодий вік пацієнта) не обов'язково встановлювати дорогі імпланти. Можна підібрати відмінне рішення за доступнішою ціною.
Безумовно, якщо є бажання та можливості провести протезування на імплантах класу “люкс”, це ідеальний варіант. Така реставрація багато років радуватиме вас естетикою та функціональністю. Крім того, використання преміальних імплантів має свої свідчення:
- Атрофія кісткової тканини.
- Вузькі проміжки між зубами.
- Наявність хронічних хвороб — патології ясен, цукровий діабет та ін.
- Необхідність максимально естетичного протезування зони посмішки.
Підібрати потрібний вигляд імплантів допоможе спеціаліст. Спираючись на результати огляду та апаратної діагностики, лікар оцінить ситуацію, прорахує всі ризики та порекомендує потрібний варіант.