Як вибрати зубний імплант?

54123

Імпланти зубів — спосіб №1 для відновлення посмішки. Титанові конструкції вводяться в щелепну кістку і заміщають зубні корені, а зверху на них кріпляться коронки. Після імплантації штучний зуб має вигляд і відчувається як свій власний, повністю виконує жувальну функцію. 

Успіх лікування багато в чому залежить від дизайну і якості матеріалів, тому лікарі уважно ставляться до вибору зубних імплантатів. У цій статті ви дізнаєтеся, на що потрібно звертати увагу під час підбору і які імпланти краще ставити в різних клінічних ситуаціях.

Коронка на имплант | Фото 1 - Клиника Лукашука

Важливі критерії під час вибору імпланта

В Україні зареєстровано понад 400 імплантаційних систем різної якості та різної цінової категорії. Щоб вибрати оптимальний варіант із цього списку, потрібно орієнтуватися на такі показники:

  • Бренд. Компанії зі світовим ім'ям забезпечують найкращу якість і першими впроваджують нові технології у виробництві. Серед стоматологів високо цінується продукція преміумкласу: Straumann (Швейцарія), Nobel Biocare (Швейцарія/США), Astra Tech (Швеція/США). Хороші імпланти є в середній ціновій категорії: MegaGen (Південна Корея), Osstem (Південна Корея), Xive (Німеччина/США), і в бюджетному сегменті: AlphaBio (Ізраїль), Dentium (Південна Корея).
  • Цикл виробництва. Найнадійніші зубні імпланти виготовляються на одному заводі, де виробник ретельно контролює кожен етап. Така система прийнята у більшості компаній зі Швейцарії, США, Ізраїлю, Німеччини, Південної Кореї. Якщо ж етапи виробництва виконуються на різних підприємствах, це неминуче підвищує ймовірність помилок.
  • Сумісність. Імплантаційні системи від однієї компанії мають бути сумісні з аналогічними конструкціями від інших брендів. Це своєрідна страховка на майбутнє. Навіть якщо виробник піде з ринку, а пацієнту потрібно буде провести заміну компонентів імпланта, лікар підбере і встановить виріб від іншої фірми.
  • Ціна. Імплантація зубів, яку раніше вважали елітним методом лікування, зараз стає більш доступною. Однак титанові імпланти — високотехнологічний виріб, який не буває занадто дешевим. Якщо клініка пропонує ціну значно нижчу за ринкову, це може вказувати на підробку під відомий бренд, тож не варто ризикувати своїм здоров'ям і грошима.

Відсоток приживлюваності імплантів

Приживлюваність титанової конструкції — основний фактор, який визначає успішність імплантації зубів. На нього впливають 3 показники: якість матеріалів, точність проведення операції, дотримання пацієнтом постімплантаційних рекомендацій. 

Бренди постійно вдосконалюють свої технології, тому зараз приживлюваність імплантів сягає 98-99%. За цим показником лідирують такі компанії: Straumann - 99,8%, Nobel Biocare — 99,3%, MegaGen — 99,2%, Osstem — 99,2%.

Матеріали та якість імплантів

У сучасній стоматології більшість імплантів виготовляють із титану. Метал повністю сумісний з навколозубними тканинами, не викликає алергічних реакцій, не піддається корозії, не містить токсичних компонентів. Найчастіше виробники застосовують чистий титан Grade 4, який містить понад 99% титану, 0,4-0,5% заліза і мінімальну кількість інших хімічних елементів. Такі імплантати зубів підходять для будь-яких клінічних ситуацій.

Деякі виробники використовують титанові сплави Grade 5, до складу яких входить титан (88-89%), алюміній і ванадій. Матеріал у 3 рази міцніший і рекомендований для виготовлення тонких мініатюрних імплантів. Через додавання ванадію він має гірші показники остеоінтеграції (приживлення) і може викликати алергію. Імпланти зі сплаву Grade 5 застосовують у жувальній зоні зубного ряду, яка піддається максимальним навантаженням.

Форма і геометрія різьблення імпланта

Стандартні титанові конструкції мають коренеподібну форму, яка нагадує природний зубний корінь. Зовні вони схожі на гвинти-саморізи конічної або циліндричної структури. Такі вироби надійно фіксуються в кістковій тканині, забезпечують хорошу стійкість і приживлюваність у стандартних клінічних ситуаціях. Глибина і крок різьблення визначають особливості установки і первинну стабільність. Нові варіанти імплантатів зубів мають подвійне різьблення, яке спрощує процедуру імплантації в кістку і забезпечує високу стійкість системи.

У нестандартних клінічних ситуаціях стоматологи застосовують інші типи дентальних імплантів:

  • пластинчасті — плоскі вироби, які встановлюють за дуже вузької кістки;
  • субперіостальні — складні конструкції, які не імплантуються в щелепну кістку, а фіксуються між кісткою та окістям;
  • зигоматичні — довгі імплантати, які угвинчуються у виличну кістку в разі нестачі обсягу кісткових тканин щелепи.

Корневидная форма импланта | Фото 2 - Клиника Лукашука

Платформа і з'єднання імпланта

Дентальний імплантат — це один зі складників імплантаційної системи. Крім титанового виробу, потрібен перехідник (абатмент), на який кріпиться зубна коронка або інший варіант протеза. Міцне з'єднання імпланта й абатмента забезпечує правильний розподіл навантаження, хорошу естетику і стабільність всієї конструкції.

Якість фіксації протеза залежить від ортопедичної платформи (ортопедичного інтерфейсу) — майданчика, на який спирається абатмент. Платформи бувають плоскі, конічні та шестигранні. Кожна з них використовується в певних клінічних ситуаціях і підбирається лікарем індивідуально. 

Багато сучасних конструкцій мають властивість перемикання платформ. Завдяки різниці в ширині абатмента і контактної поверхні навколо імплантату формується достатній обсяг ясен. Це подовжує термін служби виробу, знижує ризик періімплантиту й атрофії кісткової тканини.

Довговічність і функціональність імплантів

За сприятливих умов титанові імплантати прослужать десятки років. Відомі виробники дають тривалу (10-20 років) або безстрокову гарантію на свої вироби. Тривалий термін служби підтверджується клінічними дослідженнями і багаторічною практикою стоматологів. На довговічність імплантів також впливає загальний стан здоров'я пацієнта, якість домашньої гігієни порожнини рота, частота профілактичних оглядів. Необхідно дотримуватися всіх призначень стоматолога, щоб конструкції прослужили якомога довше.

Долговечность и функциональность имплантов

Важливу роль відіграє дизайн імплантатів — функціональні особливості, які відповідають за міцність фіксації та стійкість до навантажень. Виробники впроваджують інноваційні технології для підвищення довговічності виробів:

  • імплантати Nobel Biocare отримали спеціальне покриття TiUnite для стимуляції росту кісткової тканини і міцної фіксації в щелепі;
  • вироби MegaGen мають двокрокове спіральне різьблення, яке забезпечує довгострокову стабільність, зменшує напругу в кістці;
  • конструкції Straumann мають особливу поверхню SLActive для швидкої остеоінтеграції та досягнення прогнозованих результатів лікування;
  • імпланти Osstem оснащені квадратним різьбленням для комфортного встановлення і міцної фіксації навіть за вузької кістки.

Естетичний вигляд імплантів

Зубні імплантати імплантуються в кістку і їх не видно під час посмішки. Естетика досягається завдяки підбору правильних коронок і абатментів, які не буде видно біля ясенного краю. Стоматологи застосовують керамічні, металокерамічні та цирконієві протези, які виготовляються за індивідуальним дизайном. 

Системи комп'ютерного моделювання дають змогу пацієнту заздалегідь оцінити, який вигляд матиме посмішка після імплантації. Щоб абатмент не просвічував через коронку, для передньої групи зубів використовують білі цирконієві перехідники або комбіновані елементи з міцною титановою основою.

Эстетический вид имплантов

Як вибрати імплант за показаннями?

У стоматології не існує поняття "найкращі імпланти". Виробники випускають різні за розміром, дизайном і матеріалом вироби, які підходять для певних клінічних випадків. Під час підбору імплантаційної системи враховують:

  • місце встановлення — імплантація жувальних зубів вимагає міцніших виробів, які витримують навантаження, тоді як у зоні посмішки особливо важлива естетика;
  • стан щелепної кістки — у разі нестачі об'єму кісткової тканини застосовують плоскі або виличні імплантати, ретельно обирають місце встановлення і кут нахилу конструкції;
  • стан здоров'я — для літніх людей і пацієнтів із супутніми хворобами рекомендовані варіанти зі спеціальним гідрофільним покриттям, яке сприяє остеоінтеграції.

Поради стоматології Лукашука під час вибору імплантів

Існує велика кількість критеріїв, які потрібно враховувати для досягнення хорошого результату. Самостійно вибрати зубний імплант — це нерозв'язне завдання для неспеціаліста. Підбір імплантаційної системи слід довірити досвідченому лікарю, який проведе 3D діагностику і запропонує відповідні варіанти реконструкції посмішки.

Стоматологи клініки Лукашука в Києві працюють із системами від перевірених виробників у різних цінових сегментах. Це дозволяє нам пропонувати відповідні варіанти з урахуванням стану зубощелепної системи, специфіки клінічного випадку, ваших побажань і бюджету. За час роботи клініки проведено понад 8000 успішних імплантацій, після яких наші пацієнти змогли знову насолоджуватися своєю красивою і функціональною посмішкою.

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
32 голосів, оцінка: 4 з 5
Поділитись pinterest
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *