Як виправити криві зуби?

18100

Від форми, розміру та положення зубів залежить не лише краса посмішки, а й ваше здоров'я. Якщо з якоїсь причини вони є нерівними, цю проблему легко вирішити. У Клініці лікаря Лукашука застосовуються сучасні ефективні методи, що дозволяють виправити патологію будь-якої складності.

Кривые зубы у человека – Фото 1

Чому у людей бувають криві зуби?

Кривина зубів — поширена проблема, яка може мати багато причин. Наприклад:

1. Генетичні фактори:

  • форма щелепи, розмір та розташування зубів передаються у спадок; 
  • якщо щелепа маленька, зубам може вистачити місця для прорізування, і вони починають рости убік.

2. Розвиток та зовнішні впливи:

  • довге використання сосок та пустушок, звичка тримати у роті пальці негативно позначаються на формуванні прикусу;
  • рання втрата молочних зубів спричиняє неправильне зростання постійних;
  • травми щелепи на етапі розвитку;
  • дихання ротом, а не носом загрожує проблемами з прикусом та лицьовими кістками.

Як можна виправити зуби?

Не завжди криві зуби потребують корекції. У деяких випадках це може бути косметичний дефект, що не впливає на функціональність. Але якщо нерівності спричинили проблеми з мовленням, жуванням або негативно впливають на психічний стан людини, необхідно вирушити до лікаря-ортодонта. 

Лікар проведе діагностику, визначить аномалію та призначить апаратне чи інше лікування. Можливості сучасної стоматології дозволяють усунути будь-яку патологію прикусу. 

Чи можна виправити криві зуби хірургічним шляхом?

До оперативного втручання вдаються у випадках. Цілями хірургічного лікування є покращення естетики обличчя, нормалізація дикції, усунення проблем з пережовуванням їжі. Показання для застосування:

  • невідповідність розмірів щелеп;
  • аномалії суглобів;
  • тяжкі порушення прикусу.

Процедура вимагає ретельної підготовки та тривалої реабілітації. Перед ухваленням рішення про операцію необхідно проконсультуватися з щелепно-лицьовим хірургом та ортодонтом, пройти комплексне обстеження, обговорити з лікарем ймовірні ризики.

Чи можна виправити криві зуби за допомогою вінірів?

Керамічні накладки можуть замаскувати несуттєві дефекти: невелику кривину, поворот за віссю, невідповідність розміру нормі. Вініри змінюють зовнішній вигляд, форму та колір зубів, роблять усмішку гармонійною та привабливою. Але серйозні порушення прикусу та положення одиниць таким чином виправити не вдасться. У складних випадках показано ортодонтичне лікування за допомогою брекет-системи.

Реставрація та протезування кривих зубів

Відновлення форми методом реставрації актуально при невеликій нерівності коронки.

Протезування дозволяє приховати кривину під коронкою. Для встановлення ортопедичної конструкції зуб депульпують та обточують з усіх боків. Виготовлену за зліпком коронку фіксують на культю за допомогою спеціального цементу.

Що краще, реставрація чи протезування, лікар визначає за клінічною ситуацією. При виборі методу враховують побажання пацієнта.

Вирівнювання кривих зубів брекетами

Незнімні ортодонтичні апарати – найефективніший засіб корекції прикусу. Лікування виглядає так:

  1. На кожен зуб кріплять брекет (замочок) та пропускають зверху металеву дугу. Щоб дріт тримався на місці, його фіксують за допомогою лігатур — маленьких еластичних каблучок. У безлігатурних брекетах цей елемент кріплять за допомогою клямок.
  2. Дуга чинить постійний тиск на зуби і поступово їх випрямляє.
  3. Лікар-ортодонт контролює процес: періодично змінює дріт та лігатури. На певному етапі показано додаткове носіння еластиків — спеціальних гумок, що посилюють ефект лікування.
  4. Після досягнення необхідного результату брекети знімають та прикріплюють ретейнери для утримання зубів у новому положенні. Тривалість ретенційного періоду визначають індивідуально.

Неровные зубы – Фото 2

Що робити, якщо корінний зуб росте криво?

У такій ситуації головне не панікувати. Цю проблему можна вирішити, звернувшись до лікаря-ортодонта. Фахівець проведе огляд, встановить, чому зуб росте криво, та запропонує план лікування. Чим раніше ви відвідаєте лікаря, тим менше часу займе корекція. З віком зубощелепна система стає менш податливою до впливу ортодонтичної апаратури, тому лікування може затягтися.

Що робити із кривими зубами?

Відповідний метод вирівнювання підбере лікар-ортодонт. Це може бути носіння брекетів, хірургічне втручання, реставрація фотополімерних матеріалів або протезування.

Криві зуби: до та після

У стоматології лікаря Лукашука застосовуються цифрові технології, за допомогою яких можна створювати віртуальні моделі щелеп пацієнта та ортодонтичних систем. Спеціальні програми дозволяють прогнозувати результати кожного етапу лікування. Ще до початку виправлення прикусу клієнти можуть побачити, якими будуть зуби після корекції. 

Кривые зубы: до и после

Викривлення зубів: види та ступені

Патологія може виявлятися по-різному: 

Види викривлення зубів

Дистальний прикус (перекус)

Верхня щелепа сильно видається вперед. У людини з таким прикусом скошений профіль, верхня губа нависає над нижньою, може з'явитися друге підборіддя

Мезіальний прикус (недокус)

Нижня щелепа виступає вперед. Зовнішні ознаки цієї патології — масивне підборіддя, висунута нижня щелепа, збільшена нижня губа

Відкритий прикус

Верхні та нижні зуби не стуляються, м'язи обличчя зазвичай сильно напружені, функції жування та мови порушені 

Перехресний прикус

Вертикальна асиметрія щелеп, зубні ряди при змиканні перетинаються

Глибокий прикус

Верхні зуби перекривають нижні наполовину та більше. У людей з таким прикусом часто буває ясна посмішка, нижня третина особи непропорційно маленька, підборіддя скошене

Скупченість зубів

Зуби ростуть тісно один до одного, для нормального розташування на щелепі не вистачає місця

Діастема

Між центральними зубами великий зазір

Обертання

Зуби повернуті за віссю

Ступені викривлення

Легка

Спостерігається порушення розміру форми чи розташування окремих зубів

Середня

Зубні ряди сформовані неправильно

Важка

Патологія на рівні щелеп – порушено змикання зубів

Як можна виправити криві зуби без брекетів?

Крім незнімних ортодонтичних апаратів, є інші засоби корекції прикусу:

  1. Пластини. Полімерні знімні конструкції із металевими скобами. Кріпляться до зубів за допомогою гачків. Призначені для вирівнювання зубів у дітей. 
  2. Капи. Силіконові накладки на зуби, які пацієнт сам знімає та надягає. Для ефективності лікування капи треба носити постійно, роблячи перерви лише під час їжі та чищення зубів.
  3. Трейнери Знімні пластикові конструкції на обидві щелепи. Тренують м'язи, виправляють невеликі дефекти прикусу. У дітей використовуються як основний засіб, у дорослих — для закріплення результатів лікування брекетами.
  4. Вініри та люмініри. Тонкі керамічні накладки для маскування кривини окремих зубів. Якщо порушення стосуються всього зубного ряду, цей спосіб коригування не підійде.
  5. Реставрація та протезування. Форму зубів можна виправити нарощуванням композитного матеріалу чи встановленням коронки.

У складних випадках, коли інші методи корекції є неефективними, виконують хірургічне втручання.

Выравнивание зубов трейнерами – Фото 4

Профілактика викривлення зубів

Профілактику аномалій прикусу слід розпочинати з раннього віку. Бажано, щоб батьки показали малюка стоматологу після появи перших зубів, а років у 3-5 рекомендується відвідати з дитиною лікаря-ортодонта. 

У раціоні дітей має бути якнайбільше твердих продуктів, щоб щелепи працювали та розвивалися. Важливо позбутися шкідливих звичок: гризіння нігтів, смоктання пальців, тривалого використання пляшечок та пустушок. Дитина має дихати не ротом, а носом. При проблемах ЛОР-органів необхідно проконсультуватися з отоларингологом.

Міфи та реальність у виправленні кривих зубів

Тема корекції прикусу оточена безліччю помилок: 

Міфи

Щоправда

У дорослих брекети не працюють

Лікування за допомогою брекет-системи можливе у будь-якому віці, просто у дітей з фізіологічних причин корекція відбувається швидше

Виправлення прикусу — це боляче

У перші дні після фіксації брекетів з'являється дискомфорт. Із завершенням адаптації неприємні відчуття припиняються

Брекети – це неестетично

Існують керамічні та сапфірові брекети з білою дугою, які не псують посмішку. А лінгвальні моделі взагалі непомітні, тому що встановлюються із внутрішнього боку зубів

Корекція прикусу коштує дорого

Вартість лікування залежить від методу, багато клінік встановлюють гнучку систему платежів

Якщо у вас є проблеми з прикусом, не відкладайте візит до ортодонта. Чим раніше почнеться вирівнювання зубів, тим простіше досягти результатів.

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
19 голосів, оцінка: 4.8 з 5
Поділитись pinterest
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *