Яка Імплантація Краща: Одноетапна чи Двоетапна
- Що таке одноетапна імплантація?
- Що таке двоетапна імплантація?
- Переваги одноетапної імплантації
- Переваги двоетапної імплантації
- Недоліки одноетапної імплантації
- Недоліки двоетапної імплантації
- Кому підходить одноетапна імплантація?
- Кому підходить двоетапна імплантація?
- Порівняння вартості одноетапної та двоетапної імплантації
- Яку імплантацію обрати?
- Висновок: що краще — одноетапна чи двоетапна імплантація?
Відновлення втрачених зубів за допомогою імплантів — провідний метод лікування адентії, який протягом багатьох років проводять у клініці Лукашука в Києві. Процедура складається з кількох етапів, а найбільш важливими вважаються два з них: вживлення титанової опори в кістку і встановлення протеза. Вони можуть виконуватися одночасно або з інтервалом, який потрібен для приживлення імпланта.
У цій статті ми розповімо про особливості одноетапної та двоетапної імплантації зубів: показання, плюси і мінуси, нюанси проведення.
Що таке одноетапна імплантація?
Одноетапна імплантація — це одночасне встановлення зубного імплантату і протеза. За експрес-методу реконструкції посмішки не потрібно чекати, поки завершиться остеоінтеграція (приживлення) титанової опори в щелепі.
Після імплантації імпланта на нього кріплять абатмент (перехідник), на який надягають штучну коронку або протез іншого типу. Протезування проводять одразу в день операції або протягом перших 3 днів з моменту імплантації зубного імпланта.
Під час одноетапної імплантації зубів пацієнту спочатку ставлять тимчасовий протез — полегшену конструкцію з пластмаси, яка не перевантажуватиме титанову основу. Вона виконує естетичну і жувальну функцію, але через свою невисоку міцність вимагає дотримання обмежень у харчуванні. Після успішної остеоінтеграції (в середньому за пів року) пластмасові коронки змінюють на постійні з кераміки, цирконію або металокераміки.
Що таке двоетапна імплантація?
Двоетапна імплантація — це базовий спосіб відновлення посмішки, який з'явився раніше, ніж одноетапний протокол. На хірургічному етапі лікування лікар встановлює титанову конструкцію в щелепну кістку і закриває основу імпланта спеціальною заглушкою. Щоб приховати дефект посмішки, під час двоетапної дентальної імплантації використовують тимчасові знімні протези, які фіксуються на сусідніх зубах.
Постійний протез виготовляють і ставлять через 4-6 місяців, коли завершиться процес остеоінтеграції. За кілька тижнів перед протезуванням хірург проводить ще одну операцію: знімає заглушку і встановлює формувач ясен, щоб створити правильну конфігурацію м'яких тканин навколо штучної коронки.
Переваги одноетапної імплантації
Головна перевага такої методики — скорочення часу лікування. За допомогою одноетапної імплантації зубів пацієнт отримує гарну посмішку за 1 день, позбавляється психологічних комплексів і дискомфорту під час жування. Це особливо важливо в разі дефектів передньої групи зубів, які видно під час розмови та посмішки.
Інші переваги одноетапного протоколу:
- всього одне хірургічне втручання без необхідності робити повторні розрізи і ставити формувач ясен;
- максимальне збереження об'єму кістки, особливо в тих випадках, коли одноетапний протокол проводять відразу після видалення нежиттєздатного зуба;
- швидке загоєння кістки і м'яких тканин після операції;
- збереження природного вигляду ясен;
- мінімальна кількість відвідувань лікаря, що актуально для зайнятих людей та іногородніх пацієнтів.
Переваги двоетапної імплантації
Стандартний спосіб імплантації зубних імплантів також має багато переваг:
- найкращий показник остеоінтеграції, оскільки імплантат заживає без навантаження і міцно зростається з кісткою;
- мінімальний ризик розвитку ускладнень: періімплантиту, відторгнення титанової опори;
- можливість застосування імплантації в складних клінічних випадках, за важких варіантів кісткової атрофії;
- відсутність ризику зміщення або пошкодження імплантату;
- ефективне лікування у людей із хронічними захворюваннями, що знижують здатність тканин до регенерації.
Недоліки одноетапної імплантації
Багато пацієнтів хочуть зробити одноетапну імплантацію й отримати нові зуби за 1 день, однак у такої методики є не тільки плюси, а й суттєві мінуси. Основні з них:
- проведення тільки за умови хорошого стоматологічного здоров'я — достатнього обсягу кістки, відсутності запалень та інших захворювань м'яких тканин;
- високий ризик зміщення і нестабільності імплантату внаслідок раннього навантаження;
- обмеження під час реконструкції жувальної групи зубів, яка витримує основне механічне навантаження;
- необхідність суворо дотримуватися рекомендацій лікаря в післяопераційному періоді;
- невисока естетика і крихкість тимчасових протезів.
Недоліки двоетапної імплантації
Основний мінус при проведенні двоетапної методики — великий інтервал між хірургічним втручанням і встановленням протеза. Такий варіант незручний для людей, які хочуть максимально швидко позбутися естетичного дефекту і повернутися до повноцінного життя з гарною посмішкою. До того ж під час проходження всіх етапів імплантації доведеться частіше відвідувати лікаря, ніж за одноетапного протоколу. Це викликає дискомфорт у зайнятих людей і в тих, хто відчуває страх перед візитами до стоматолога, проведенням хірургічних маніпуляцій.
Кому підходить одноетапна імплантація?
Одноетапна дентальна імплантація — оптимальний варіант для пацієнтів, які мають гарний загальний стан здоров'я і достатній обсяг щелепної кістки. Одноетапний протокол рекомендують людям, які відповідально ставляться до лікарських призначень, готові суворо дотримуватися жувальних обмежень та інших правил реабілітації.
Найчастіше методику використовують в естетично значущих зонах — для протезування передніх зубів, де важливо швидко усунути косметичний дефект. У цій ділянці жувальні навантаження мінімальні й не впливають на швидкість остеоінтеграції.
У сучасній стоматології одноетапна імплантація можлива навіть за відсутності всіх зубів у ряду (повної адентії). У такій ситуації лікарі застосовують методики All-on-4 і All-on-6 — фіксацію монолітного зубного протеза на 4 або 6 імплантатах.
Кому підходить двоетапна імплантація?
Класична методика двоетапної імплантації рекомендована пацієнтам, у яких:
- спостерігається кісткова атрофія, що вимагає особливого підходу до імплантації імплантів і/або проведення кісткової пластики;
- діагностовано хронічні запальні процеси в тканинах пародонту;
- проводиться імплантологічне лікування в зоні молярів;
- є чинники, що погіршують остеоінтеграцію: цукровий діабет, серцево-судинні хвороби, порушення імунної системи, тривалий стаж куріння.
Порівняння вартості одноетапної та двоетапної імплантації
Ціни на відновлення зубів імплантами залежать від кількох чинників:
- фірми-виробника титанової опори;
- способу проведення операції;
- кількості імплантатів;
- матеріалів;
- складності виготовлення протеза.
Для кожної клінічної ситуації лікар складає індивідуальний протокол лікування і розраховує його вартість. У середньому ціни на одноетапну імплантацію трохи нижчі за ніж, ніж на двоетапну, оскільки проводять тільки одне хірургічне втручання.
Вартість послуг не може бути критерієм для вибору методу встановлення імплантів, оскільки вирішальне значення мають медичні показання та протипоказання. Щоб зробити якісну імплантацію доступнішою, в клініці Лукашука пацієнтам пропонують гнучкі варіанти оплати, індивідуальну розстрочку, знижки при одночасному внесенні всієї суми.
Яку імплантацію обрати?
Підбір методу встановлення імплантів — завдання стоматолога-хірурга, який враховує всі медичні нюанси у конкретного пацієнта. Перед розробкою плану операції лікар збирає анамнез, проводить огляд порожнини рота, аналізує 3D-знімки щелепи. Під час вибору способу імплантологічного лікування враховуються такі критерії:
- вік і стан здоров'я;
- кількість і розташування відсутніх зубів;
- рівень гігієни порожнини рота;
- здоров'я тканин пародонту;
- обсяг і структура кісткової тканини в місці імплантації імпланта;
- побажання пацієнта.
Висновок: що краще — одноетапна чи двоетапна імплантація?
Обидва методи показують хороші результати і вирішують певні клінічні завдання, тому неможливо виділити кращий з них. Для людей молодого та середнього віку з добрим здоров'ям і високими вимогами до естетики обирають одноетапний протокол.
У нестандартних клінічних ситуаціях, у разі атрофії кістки та/або супутніх соматичних захворювань рекомендують двоетапну імплантацію, щоб підвищити шанси на успішну остеоінтеграцію. Який метод ідеально підійде для вашого випадку, ви дізнаєтеся на консультації стоматолога-імплантолога.
У клініці Лукашука проводиться якісна двоетапна та одноетапна імплантація зубів у Києві. Лікарі застосовують матеріали від провідних світових виробників: Nobel Biocare (Швейцарія/США), Straumann (Швейцарія), Astra Tech (Швеція/США), MegaGen і Osstem (Південна Корея).
Всі процедури виконують хірурги-імплантологи з багаторічним досвідом роботи. При правильній підготовці та дотриманні пацієнтом постпроцедурних рекомендацій показник остеоінтеграції досягає 98-99%. Фахівці клініки впевнені в якості своєї роботи, тому на всі етапи імплантаційного лікування видається тривала гарантія.