Нарощування кісткової тканини

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Нарощування кісткової тканини | Фото 1

Ціни на нарощування кісткової тканини

Послуга Ціна
Медичний сон (седація) 1 година

4000 грн/1час

Кісткова пластика за допомогою титанової сітки

6700 грн

Кісткова пластика (1-2 зубів)

8000 грн

Використання стерильного хірургічного набору

740 грн

Синус-ліфтинг (закритий)

6500 грн

Синус-ліфтинг (відкритий)

17000 грн

 

Щоб імплантація зуба пройшла успішно, критично важлива наявність достатньої кількості кісткової тканини у щелепі. Естетичний результат вимагає, щоб принаймні 1 мм кісткової тканини оточував імплант з обох боків. Однак часто у пацієнтів спостерігається нестача кісткової маси.

Один із основних факторів, що впливають на недостатній об'єм кісткової тканини, — це затримка із встановленням імпланту після видалення зуба. Якщо імплант не вживлено протягом 2-3 місяців після екстракції, може розпочатися атрофія кісткової тканини. Крім того, дефіцит може бути викликаний травмами, отриманими під час видалення зуба, або його аномальним положенням у щелепі.

 

Чи можна відновити кісткову тканину?

Відновлення кісткової тканини можливе завдяки сучасним медичним технологіям та методикам, що застосовуються у стоматології та ортопедії. Цей процес часто потрібний при підготовці до встановлення зубних імплантів або лікування кісткових дефектів після травм. Основні підходи включають кісткову аугментацію, яка може здійснюватися з використанням власної кістки пацієнта, так і спеціалізованих кісткових замінників.

Ці матеріали сприяють регенерації та відновленню кісткової тканини, забезпечуючи підтримку для нових імплантів або загоєння кісткових ушкоджень. Регенерація кісткової тканини також може бути стимульована через використання ростових факторів, які активізують природні відновлення в організмі. Ці методи дозволяють досягти значних результатів у відновленні функціональності та естетики зубного ряду або скелетних структур.

Нарощування кісткової тканини | Фото 2

 

Аутотрансплантат

Основа цього методу полягає в тому, що для відновлення втраченого об'єму кістки використовується ділянка кісткової тканини самого пацієнта. Найчастіше для цієї процедури застосовуються ділянки твердого неба, екзостоз (вирости на щелепах), з ділянки підборіддя або відсутніх зубів мудрості.

Часто лікарі називають цей спосіб під час імплантації зубів «золотим стандартом» нарощування кісткової тканини зубів у стоматології Києва. Назва цього методу зумовлена тим, що ці трансплантати мають ідентичні й життєздатні клітини, які забезпечують чинник зростання щелепної кістки. Завдяки цьому способу імплантації, процеси відновлення кісткової тканини й загоєння проходять значно швидше, а ризики ускладнень мінімальні.

Важливою перевагою методу є те, що від його застосування хірургічне втручання проходить у щадному режимі, рівень травматизму є мінімальним .

 

Алотрансплантат

Цей спосіб ґрунтується на застосуванні донорських кісткових тканин іншої людини. Попередньо донорська кістка піддається обробці, етапами якої є сушіння сублімацією, опромінення, промивання кислотою тощо. Унаслідок цього трансплантат набуває нейтральних показників до імунних реакцій пацієнта, також виключається ймовірність зараження від донора. Кісткова тканина береться із тканин ідентичного різновиду, але в ній уже відсутні життєздатні клітини.

Загоєння після впровадження алотрансплантата відбувається повільніше, ніж після використання аутотрансплантата.

 

Ксенотрансплантат

Ця методика передбачає застосування кісткової тканини тваринного походження. Така тканина значно дешевша, ніж донорські матеріали. Матеріали тваринного походження не містять білків, тому такі трансплантати розсмоктуються й заповнюються кістковою тканиною дуже повільно. У результаті цього імплантація переноситься на більш тривалий термін, ніж у попередніх способах.

 

Алопласт

Для цього методу застосовуються кісткові тканини штучного походження. Найпопулярнішими є біокераміка й гідроксиапатит із його похідними. Нерідко є показання до використання трансплантатів штучного походження.

Нарощування кісткової тканини | Фото 3

 

Як відбувається операція нарощування кісткової тканини у Клініці Лукашука

Кожен випадок розглядається лікарем і, залежно від методу відновлення кісткової тканини, визначається хід операції:

  • Нарощування замінникамиПісля видалення зуба проводиться очищення лунки від м'яких тканин. Після чого кісткові тканини-замінники з'єднують із кров'ю, і ця суміш поміщається в лунку. Кістковий замінник перекривається спеціальною мембраною, а сама лунка повністю ушивається. Імплантація проводиться через 3-4 місяці.
  • Трансплантація з використанням власної кістки. Для проведення відновлення кісткової тканини лікар відокремлює блок (частину кісткової тканини) необхідної кількості з певної ділянки. Після цього в приймальному ложі готуються невеликі отвори для кращого кровопостачання. Блок кісткової тканини приєднується за допомогою спеціальних ґвинтів до ложа, а простір між ними заповнюється кістковою стружкою. Ділянки в місцях забору блоку й установки зашиваються, і вже через 4 місяці можлива імплантація.

Нарощування кісткової тканини | Фото 4

 

Синус-ліфтинг як метод нарощування кісткової тканини

Для цього методу в порожнині рота (синус-ліфтинг) проводиться розріз там, де передбачається заповнити кісткову тканину зуба. Після чого відшаровується десна, і створюється невелике віконце в зовнішній стінці пазухи. Під час цих маніпуляцій слизова не зачіпається, вона піднімається, а утворений простір заповнюється підготовленим замінником або власною кістковою тканиною (залежно від методики, що застосовується).

 

Лікарі імплантологи:

Стоматологія Лукашука на Теремках

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
33 голосів, оцінка: 4.22 з 5
Поділитись pinterest
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *