Лікування карієсу молочних зубів

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.

Карієс у дітей - Лікування карієсу молочних зубів | Фото 1

Ціни на лікування карієсу у дітей

Послуга Ціна
Пломбування склоіономерним цементом (1 рівень складності)

480 грн

Пломбування склоіономерним цементом (2 рівень складності)

850 грн

Пломбування композитом (1 рівень складності)

630 грн

Пломбування композитом (2 рівень складності)

650 грн

Пломбування композитом (3 рівень складності)

1200 грн

 

Карієс молочних зубів - досить поширене захворювання, яке при невчасному лікуванні призводить до незворотних наслідків. Якщо батьки вчасно не звертаються до стоматолога, інфекція поширюється на порожнини рота, як наслідок – ускладнення. У дітей карієс розвивається стрімко. За короткий термін процес може перейти у запущену стадію.

Карієс у дітей - Лікування карієсу молочних зубів | Фото 2

Основні причини карієсу у дітей

  1. Недостатня гігієна ротової порожнини

Не всі діти люблять чистити зуби чи роблять це неякісно. Батькам слід контролювати процедуру. Гігієну необхідно починати з першого зуба, що прорізається. Для немовлят використовують щіточки у вигляді напальчника, для старших малюків — пристосування з м'якою щетиною. Найкраще застосовувати спеціальну дитячу пасту. З трьох років малюк повинен вміти полоскати рот після кожного прийому їжі.

  1. Звичка укладати дитину після годування без чищення зубів (“пляшковий” карієс)

Лактоза — живильне середовище для мікроорганізмів, що руйнують емаль. Тому годування дитини перед сном має завершуватися очищенням ротової порожнини від залишків молока або суміші.

  1. Передача бактерій від батьків

Не варто змочувати соску своєю слиною чи їсти з малюком одними приладами. Навіть якщо ви впевнені у здоров'ї власних зубів, дотримуйтесь гігієнічних норм.

  1. Вроджені особливості

Деякі діти страждають на хвороби зубів через генетичну схильність або несприятливі фактори під час внутрішньоутробного розвитку, наприклад, куріння матері або прийому певних лікарських препаратів.

  1. Надмірне вживання солодкого

Бактерії люблять цукор. Слід виключити з раціону дитини легкі вуглеводи, особливо карамель, жувальні цукерки та інші в'язкі продукти, які довго залишаються в роті.

Карієс у дітей - Лікування карієсу молочних зубів | Фото 3

Форми (види) карієсу молочних зубів

  1. Початковий. На емалі з'являються білі матові плями.
  2. Поверхневий. Змінені ділянки набувають темнішого відтінку. Може спостерігатися чутливість до солодких, кислих, гарячих, холодних продуктів.
  3. Середній. Ураження поширюється на дентин. У коронці формується порожнина, зуб відгукується різні подразники.
  4. Глибокий. Характеризується больовими відчуттями при жуванні, попаданні в порожнину їжі, зіткненні з термічними та термічними подразниками.

Способи лікування карієсу у дітей

  • Сріблення. Метод має лікувально-профілактичний характер, застосовується, коли дитина відчуває сильний страх перед лікуванням. Процедура запобігає подальшому розвитку карієсу. Очищені зуби покривають складом на основі срібла, що має антибактеріальні властивості. Засіб можна використовувати для лікування крейдової плями у дітей від 1 до 3 років. Недолік процедури - почорніння емалі.
  • Фторування та ремінералізація. Передбачається збагачення зубів органічними компонентами. Ремінералізація дозволяє зупинити руйнування зуба карієсом на 0-1 стадії розвитку. Процедура виконується дітям віком від 4 років.
  • Озонотерапія. На емаль подається окислювач, який розщеплює наліт, видаляє патогенні мікроорганізми, допомагає вирішити проблему раннього карієсу.
  • Інфільтрація. На каріозну порожнину наносять спеціальний гель, який розм'якшує дентин на ураженій ділянці. Через деякий час лікар вимиває патогенну мікрофлору разом із зруйнованою тканиною зуба.
  • Пломбування. Карієс лікують у кілька етапів. Спочатку емаль препарують, обробляють антисептиком, закладають пломбувальний матеріал. Після реставрації коронки виконується полірування.

Карієс у дітей - Лікування карієсу молочних зубів | Фото 4

Чому потрібно лікувати карієс молочних зубів?

Чи потрібно лікувати молочні зуби? На користь терапії є кілька вагомих аргументів:

  1. Відсутність лікування призводить до ураження постійних зубів. Збудники карієсу – патогенна мікрофлора. При формуванні глибокої порожнини, мікроби легко проникають усередину щелепної кістки, де дозрівають постійні зуби. Таким чином, їх емаль карієс може зруйнувати ще на стадії закладки.
  2. Наявність у ротовій порожнині запальних вогнищ призводить до розвитку хвороб внутрішніх органів. Бактеріальна мікрофлора може поширитися у шлунково-кишковому тракті, спровокувати патології сечостатевої системи, печінки, кишечника. У групі ризику діти із хронічними захворюваннями.
  3. Порушення дикції. Поява більшості молочних зубів пов'язані з початком формування промови. Жувальні органи беруть участь у вимові звуків. Рання втрата зубів через карієс може мати віддалені наслідки у вигляді проблем із дикцією.
  4. Зниження самооцінки. Від 3,5 до 6 років діти починають розуміти свою відмінність від інших. Більшість комплексів закладається саме у дошкільному віці. Погані зуби та запах з рота псують враження про зовнішність дитини і можуть стати причиною глузування.

Карієс у дітей - Лікування карієсу молочних зубів | Фото 5

Чому не можна видалити?

Рання втрата молочних зубів призводить до порушення прикусу, дистопії (неправильного зростання) або скупченості постійних. Для виправлення дефекту дитині знадобиться тривале носіння ортодонтичних конструкцій (пластин або брекетів). Крім того, якщо замість лікування видалити каріозні зуби, зросте навантаження на їхніх сусідів, що загрожує швидким стиранням емалі та іншими проблемами.

Методи профілактики карієсу у дитини

  1. Правильний раціон харчування – скорочення споживання солодких, багатих на вуглеводи продуктів, особливо під час перекушування. Відмінне рішення – пропонувати дитині більше твердих овочів та фруктів. Вони допомагають механічно видаляти залишки їжі та наліт, сприяють виділенню слини, яка бореться із патогенними мікробами. Також необхідно вживати продукти з високим вмістом кальцію, фтору, фосфору та вітаміну Д.
  2. Ретельна гігієна ротової порожнини - полоскання після їжі, підбір відповідної щітки і пасти. Старшим дітям можна починати користуватися ополіскувачем і зубною ниткою. Батькам варто контролювати якість чищення.
  3. Регулярне відвідування стоматолога – після появи першого зуба дитини треба показувати лікареві кожні півроку.

У Клініці Андрія Лукашука чудові фахівці, здатні порозумітися з будь-якою дитиною. Метод лікування підбирається індивідуально. Терапевтичні маніпуляції проводяться безболісно, тож діти ходять до нас із задоволенням.

 

Лікарі-терапевти:

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
26 голосів, оцінка: 4.5 з 5
Поділитись pinterest
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *