Як відбувається лікування зубів під мікроскопом

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Дата создания: 27.01.2020
Дата последнего редактирования: 22.03.2021
347

Наука не стоїть на місці. І якщо раніше ми асоціювали слово «мікроскоп» з мікробіологією і медициною, то зараз – це незамінний робочий інструмент сучасної стоматологічної поліклініки, яка надає якісні послуги на ринку стоматології.

Багато зубів, які видалялися або лікувалися довго і з ускладненнями, сьогодні робляться швидко, професійно та філігранно. Точкове лікування та рання діагностика карієсу стали такими ж звичайними речами, як відбілювання зубів, лікування мікротріщин на емалі або полімерні пломби. Висока деталізація проблемних та важкодоступних зубних каналів дозволяють стоматологу акуратно та повністю безпечно провести всі процедури і маніпуляції.

Мікроскоп в стоматології | Фото 1

 

Переваги мікроскопа при лікуванні зубів

Стоматологічний мікроскоп почали широко використовувати в багатьох сферах. Особливо: ортопедії, ендодонтії, первинній терапії та формуванні естетичного вигляду пацієнта. Сучасна стоматологія за допомогою мікроскопа здатна задовольнити всі потреби людини, яка звернулася за допомогою: виявити і прибрати запальні процеси, закрити перфорації, повторно пролікувати канали, якщо їхня патологічна будова та важкодоступність вимагають повторного втручання.

Виходячи з перерахованого вище, основними перевагами лікування зубів під мікроскопом будуть:

  • максимальна точність та якість збереження здорових тканин усередині зуба при видаленні пошкоджених;
  • скорочення тривалості лікування при одночасному збільшенні терміну служби вилікуваного зуба;
  • мінімізація ризику виникнення запалень та ускладнень після лікування.

Мікроскоп в стоматології | Фото 2

 

Використання мікроскопа у стоматології

Тепер поговоримо більше детальніше про користь мікроскопа в стоматології. Перелік базових процедур, що проводяться під дентальним мікроскопом, складається з кількох основних пунктів:

1) Деталізація пошкоджень та визначення способів лікування за допомогою якісної діагностики. Своєчасний огляд зуба під мікроскопом з метою виявлення ранніх патогенних уражень, мікротріщин та сколів на емалі дозволить спланувати грамотне лікування. При обстеженні та лікуванні зуба під мікроскопом, ціна буде вищою, ніж при використанні рентгена. Але діагностика «під лупою» заощадить чималі гроші в майбутньому з огляду на вартість лікування серйозних і занедбаних кореневих каналів.

2) Первинна і вторинна ендодонтія. Лікування коренів і каналів зубів, їх пломбування, ідеальна герметизація фіссур на жувальних зубах – трудомісткий та ювелірний процес. Враховуючи розмір зубних каналів, а також непередбачуваність їх глибини і розгалуження, лікування каналів під мікроскопом є оптимальним варіантом для якісної обробки пошкодженої ділянки.

Підготовка каналів для подальшого пломбування та надання їм конусоподібної форми виключає можливість невдалого лікування в цілому. Видалення запалених тканин усередині зуба із збереженням здорових – стали реальністю. Крім того, збільшення мікроскопа - це щадне і ретельне очищення западин і горбків на жувальних зубах, які ще називають фіссурами перед пломбуванням.

Мікроскоп в стоматології | Фото 3

Вторинна ендодонтія дозволяє врятувати ті зуби, які ще кілька років тому видаляли. Мікроскоп у цьому випадку – необхідність та запорука виключення неефективних дій, які можуть навіть зашкодити. Видалення коронки, штифта або старого пломбувального матеріалу, перелікування зуба зі значною перфорацією та його надійна герметизація неможливі без мікроскопа.

3) Препарування та обточування поверхні зубів під штучну коронку або керамічний вінір. Шліфування під ортопедичні конструкції є важливим етапом підготовки ротової порожнини до протезування. Мікроскоп у стоматології забезпечує у цьому випадку: попередню плавну та щадну обробку необхідної ділянки зуба з мінімізацією ризику травмування твердих і м'яких тканин, опіків пульпи.

З його допомогою забезпечується точність вимірів та відбитка, а потім аналізується крайове прилягання коронки. Реставрація зубів, встановлення вініру та вживлення імпланту потребують досконалого і точного дослідження необхідних ділянок лікування. Тривалість експлуатації залежить від якості установки.

4) Лікування запущених форм карієсу під мікроскопом, видалення кіст та гранульом. Порятунок зуба при глибокому пошкодженні карієсом залежить на 90% від стоматолога і техніки, яку він використовує при лікуванні. Мікроскоп задіюється при очищенні від уражених тканин і виявлення нерівностей, мікротріщин після пломбування.

Мікроскоп в стоматології | Фото 4

Естетична сторона, безумовно, важлива. Але і щільне прилягання до емалі з ідеальною поверхнею зони пломбування унеможливлять повторний карієс і подовжить термін служби пломби.

Видалення гранулеми та кісти, а також пластика м'яких тканин виконуються спеціалістом лише під мікроскопом з використанням ультратонких інструментів та атравматичного шовного матеріалу.

5) Вилучення сторонніх предметів із зуба. Лікування зуба під мікроскопом для виправлення помилок інших лікарів та вилучення уламків інструментів дає можливість провести маніпуляцію безболісно і швидко. Резекція вірхньої частини кореня, закриття штучних отворів, робота з гутаперчею – техніка роботи з мікроскопічним обладнанням підходить для всіх стоматологічних послуг.

 

Як відбувається лікування зубів під мікроскопом

Як саме лікують зуби під мікроскопом? Чи потрібна спеціальна підготовка до процедури і як це впливає на вартість?

Порядок і послідовність проведення процедури не змінюються. Також проводиться діагностика, видалення пошкоджених тканин, пломбування або встановлення коронок та інших ортопедичних пристроїв. Зміни стосуються лише точності і швидкості проведення маніпуляцій.

Основною відмінністю лікування зубів під мікроскопом прийнято вважати положення пацієнта у стоматологічному кріслі. Людина більше не сидить у незручній позі із закинутою головою, а лежить. Крім того, більше немає нависання лікаря над пацієнтом. Між ними з'явився невеликий апарат, встановлений на відстані 10-20 см над головою пацієнта. Разом з тим, відстань між стоматологом та хворим збільшується до психологічно комфортного мінімуму 40-50 см.

Мікроскоп в стоматології | Фото 5

Лікар-стоматолог постійно дивиться в окуляр мікроскопа на багаторазово збільшену область лікування. Він бачить усі найменші похибки та усуває дефекти, які не видно навіть на рентгені. Ефективність такого лікування збільшується у рази.

Помічник лікаря контролює процес лікування, спостерігаючи на моніторі через камеру високої роздільної здатності за маніпуляціями стоматолога в режимі реального часу. Його завдання – вчасно подавати стоматологу потрібні інструменти.

Люди, здебільшого, хочуть зберегти свої зуби. І якщо раніше більшість зубів зі старими штифтами, коронками та глибоким карієсом видаляли, то сьогодні такі зуби можна зберегти. Також потрібно пам'ятати, що практично вся вторинна ендодонтія зав'язана на перелікуванні каналів зуба. Це характеризує техніку лікування недалекого минулого як незадовільну.

Кваліфікація лікаря, використання якісних матеріалів і новітніх методик сильно впливають на ефективність лікування зубних каналів, встановлення вінірів, пломб, коронок, імплантів. Але результат складного та кропіткого лікування залежить і від застосування новаторського обладнання.

Стоматологічні послуги надаються на принципово іншому рівні вищої якості та надійності. Крім того, видалення зуба з подальшим протезуванням або імплантацією коштує набагато дорожче, ніж його відновлення. Та й термін служби зуба, вилікуваного під мікроскопом зростає, а значить, відвідування стоматолога будуть мати профілактичний характер.

Крім всього вищезгаданого, не слід забувати, що таке лікування гарантує безпеку для сусідніх здорових зубів, запобігає рецидивам, виключає ризик занесення інфекцій, виникнення кровотеч та мікротравм м'яких тканин.

Сподобалося у нас? - Поділися сторінкою з друзями!
19 голосів, оцінка: 4.3 з 5
×
Записатися на консультацію
Записатися на консультацію
Ваш телефон *